GMGeneral Motors

🇺🇸 US
Smart Money 59
83.96
USD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
52/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
45/100
Dalio Risk ?
37/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
önceki yıl brüt kâr, önceki yıl hasılat verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$59.4
Pahalı
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
59%
ملخص متانة لوذيان
14/100
Lothien Sağlamlık: Çok Zayıf (14/100)
Temel göstergelerin çoğu olumsuz. Lothien sağlamlık skoru düşük seviyede. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 9 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $1.3B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-50.3 geriledi ($2.6B → $1.3B). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-31.1 düştü. Uzun vadede endişe verici.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %11.5 → %7.6 (-3.8 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %2.7. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 1.73x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($1.1B) kârın %84'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-26.2 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 38.1. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Düşük ROE
ROE: %3.1. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%35.4
VaR 95% ?
%3.49
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.01
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.01
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%16.2
27.01.2026 → 13.03.2026
الانحراف ?
1.38
Parametrik%3.49
Historik%3.18
Cornish-Fisher%2.20
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+37.3%
ROIC ?
0.9%
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-50.3 düşerek 1.3B USD oldu
Yıllık net kâr %-31.1 geriledi
Hasılat çeyreklik %+10.1 büyüdü (48.0B USD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+1.9)
Brüt kâr marjı düşük: %7.6
Brüt marj değişimi: %-3.8 puan
Net kâr marjı düşük: %2.7
FAVÖK çeyreklik %-26.2 düştü (4.8B USD)
FAVÖK marjı düşük: %10.0
Toplam borç: 127.7B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 107.6B USD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 2.06x
Cari oran: 1.14x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 20.1B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 6.4B USD
Serbest nakit akışı pozitif: 1.1B USD
ROE düşük: %2.1
ROA düşük: %0.5
Toplam varlıklar: 282.7B USD (%+0.6)
Özkaynak: 62.0B USD (%-1.1)
İşletme kârı pozitif: 1.5B USD
Faiz karşılama oranı güçlü: 31.9x (Faiz: 151.0M USD)
Ödenmiş sermaye: 877.5M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 13.2B USD
İşletme sermayesi değişimi: %-8.5
CAPEX: 5.3B USD (Hasılatın %11.0'i)
Son 2 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+9.2 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 76.89 USD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %2.7
Net kâr marjı %2.7 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -3.3 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %3.1
ROE %3.1 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %10.0
FAVÖK marjı %10.0 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %7.6
Hasılat başına brüt kâr %7.6. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %0.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %0.3'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 38.1x القطاع: 27.4x
F/K 38.1x — sektör medyanının (27.4x) %39 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 1.20x القطاع: 4.40x
PD/DD 1.20x — sektör medyanının (4.40x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 10.4x القطاع: 14.5x
EV/EBITDA 10.4x — sektör medyanı (14.5x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 1.14x
Cari oran 1.14x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 7.3x
Net Borç/EBITDA 7.3x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 2.06x
Borç/Özkaynak 2.06x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 25.6x
Faiz karşılama 25.6x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+1.9
Hasılat yıllık %1.9 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-31.1
Net kâr yıllık %-31.1 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 3.0B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr -3.1B).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
52/100
Orta düzey sağlamlık (52/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
+37.3%
Artı %37.3 beklenen değer (116.22) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %59.
Bileşenler: FK hedefi: 58.14 | PD/DD hedefi: 253.92 | EV/EBITDA hedefi: 118.45
Damodaran Değerleme
45/100
Düşük Damodaran skoru (45/100). ROIC (%0.9) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
37/100
Yüksek borç riski (37/100). Faiz karşılama oranı 25.6x — güçlü. Borç/EBITDA 7.3x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 16/100 | Borç Servis: 78/100 | Kalite: 40/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%0.9
ROIC (%0.9) sermaye maliyetinin (4.0%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %4.0
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: önceki yıl brüt kâr, önceki yıl hasılat verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
$59.4
Güncel fiyat Graham değerinin %29.8 üzerinde ($59.4) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
38.1x vs 27.4x
Sektör medyanının %39 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.20x vs 4.40x
Sektörden %73 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
10.4x vs 14.5x
Sektörden %29 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%0.9 vs %4.0 WACC
ROIC 3.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%1.1 vs %9.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %1.1
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (83.96), TRAMA-99 çizgisinin %9.2 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 83.96
TRAMA: 76.89
الفرق: %+9.2
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

GM — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.