GLRMKGulermak Aglr Sanayi Insaat ve Taahhut A.S.

🇹🇷 BİST
127.10
TRY
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
62/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
27/100
Dalio Risk ?
78/100
Piotroski ?
-
Bilanço dosyası bulunamadı
Graham ?
-
Bilanço dosyası bulunamadı
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
66/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (66/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 7 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₺1.3B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+108.0 arttı (₺605M → ₺1.3B). Kısa vadede olumlu momentum.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+27.6 arttı (₺9.7B → ₺12.3B). Talep güçlü.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.36x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (₺1.3B) ama FCF negatif (-₺4.0B). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Makul F/K
Trailing F/K: 9.6. Makul değerleme aralığında.
Reel Kâr Büyümesi Var
Enflasyon düzeltmesi sonrası reel net kâr %+94.4 arttı. Gerçek anlamda büyüyor.
Reel Hasılat Büyümesi
Reel hasılat %+19.2 arttı. Gerçek büyüme var.
Mevsimsel Toparlanma, Ama Trend Bozuk
Çeyreklik artış (%+108.0) ama yıllık bazda düşüş (%-16.0). Mevsimsel toparlanma var ama uzun vadeli trend zayıf.
Özkaynak Büyümesi
Özkaynak çeyreklik %+49.8 arttı. Şirket içsel birikimle güçleniyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%47.7
VaR 95% ?
%5.05
daily max loss
VaR 99% ?
%7.10
daily max loss
CVaR 95% ?
%6.99
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%48.1
17.04.2026 → 16.10.2026
Skewness ?
-0.01
Parametrik%5.05
Historik%4.96
Cornish-Fisher%4.96
Return Distribution
Valuation
Potential?
+25.1%
ROIC ?
17.1%
DCF Value ?
0.87
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+108.0 artarak 1.3B TL oldu
Yıllık net kâr %-16.0 geriledi
Hasılat çeyreklik %+27.6 büyüdü (12.3B TL)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+1.2)
Brüt kâr marjı düşük: %12.5
Brüt marj değişimi: %-1.7 puan
Net kâr marjı: %10.2
FAVÖK çeyreklik %+12.3 büyüdü (1.5B TL)
FAVÖK marjı: %12.5
Toplam borç %+16.5 arttı → 17.7B TL
Net borç: 301.5M TL
Borç/Özkaynak oranı: 0.63x
Cari oran güçlü: 2.36x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %+42.3 arttı → 17.4B TL
İşletme nakit akışı negatif: -2.7B TL
Serbest nakit akışı negatif: -4.0B TL — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %4.4
ROA düşük: %1.6
Toplam varlıklar %+20.1 büyüdü → 80.0B TL
Özkaynak %+49.8 arttı → 28.4B TL
İşletme kârı pozitif: 1.7B TL
İşletme kârı büyüme: %+68.7
Ödenmiş sermaye: 322.6M TL
Net işletme sermayesi pozitif: 39.8B TL
İşletme sermayesi değişimi: %+11.1
CAPEX: 1.1B TL (Hasılatın %9.0'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-18.8 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 156.50 TL
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %86'i
Inflation Adjusted Data?
Reel net kâr %94.4 arttı (enflasyon düzeltmeli) — gerçek büyüme var
Reel hasılat %19.2 arttı — satışlar enflasyonun üzerinde büyüyor
Reel özkaynak son 14 çeyrekte %23 eridi — enflasyon karşısında değer kaybı
Yıllık %32 enflasyona rağmen reel büyüme devam ediyor
Quarter CPI YoY Deflator Nominal Net Profit Real Net Profit Real Growth Nominal Revenue Real Revenue Reel ROE
2026/6 %32 ×1.00 ₺1.3B ₺1.3B %+94.4 ₺12.3B ₺12.3B %17.8
2026/3 %31 ×1.07 ₺605M ₺648M %-40.7 ₺9.7B ₺10.3B %12.8
2025/12 %31 ×1.18 ₺928M ₺1.1B %-40.5 ₺23.9B ₺28.1B %17.8
2025/9 %33 ×1.23 ₺1.5B ₺1.8B %-7.2 ₺10.2B ₺12.6B %36.4
2025/6 %35 ×1.32 ₺1.5B ₺2.0B %-7.1 ₺12.2B ₺16.1B %41.9
2025/3 %38 ×1.40 ₺1.5B ₺2.1B %+23.7 ₺8.9B ₺12.5B %48.2
2024/12 %44 ×1.54 ₺1.1B ₺1.7B %-16.3 ₺16.9B ₺26.1B %41.5
2024/9 %49 ×1.64 ₺1.3B ₺2.1B %+126.6 ₺10.0B ₺16.3B %71.6
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %10.2
Net kâr marjı %10.2 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +3.9 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %18.1
ROE %18.1 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %12.5
FAVÖK marjı %12.5 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %12.5
Hasılat başına brüt kâr %12.5. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %0.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %0.1'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 9.6x Sector: 21.9x
F/K 9.6x — sektör medyanının (21.9x) %56 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.45x Sector: 1.98x
PD/DD 1.45x — sektör medyanı (1.98x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 6.0x Sector: 6.9x
EV/EBITDA 6.0x — sektör medyanı (6.9x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 2.36x
Cari oran 2.36x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 2.6x
Net Borç/EBITDA 2.6x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.63x
Borç/Özkaynak 0.63x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 1.2x
Faiz karşılama 1.2x — kritik seviye. Faiz ödemelerinde zorluk riski var.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+1.2
Hasılat yıllık %1.2 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-16.0
Net kâr yıllık %-16.0 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 1.4B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 1.0B).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
62/100
İyi sağlamlık (62/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+25.1%
Artı %25.1 beklenen değer (158.95) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 276.87 | PD/DD hedefi: 181.53 | EV/EBITDA hedefi: 146.13 | DCF hedefi: 31.77
Damodaran Değerleme
27/100
Düşük Damodaran skoru (27/100). ROIC (%17.1) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
78/100
Düşük borç riski (78/100). Faiz karşılama oranı 1.2x — zayıf, kırılgan. Borç/EBITDA 2.6x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 76/100 | Borç Servis: 65/100 | Kalite: 83/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%17.1
ROIC (%17.1) sermaye maliyetinin (36.9%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %36.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.87
DCF (0.87) güncel fiyatın %99.3 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 127.10
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
—
Bilanço dosyası bulunamadı
Graham İçsel Değer
—
Bilanço dosyası bulunamadı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
9.6x vs 21.9x
Sektör medyanının %56 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.45x vs 1.98x
Sektörden %27 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.0x vs 6.9x
Sektörden %13 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%17.1 vs %36.9 WACC
ROIC 19.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%7.6 vs %12.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %7.6
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (127.10), TRAMA-99 çizgisinin %18.8 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 127.10
TRAMA: 156.50
Difference: %-18.8
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
▲ KAP alım · ▼ KAP satım · ◆ KAP bildirim — KAP açıklamaları (içsel bilgi / pay-alım-satım / önemli-pay sahipliği); resmî bildirim, gün-içi gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
Reel vs Nominal Net Kâr (TÜFE Düzeltmeli) ?
Reel vs Nominal Hasılat (TÜFE Düzeltmeli) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

GLRMK — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.