GLFGemLife Communities Group

🇦🇺 Avustralya Borsası
4.04
AUD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
42/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
32/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
71/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$1.3
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
40/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (40/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 3 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$12M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %17.2. Her 100A$ satıştan 17A$ kâr kalıyor.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 2.17x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 31.9. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 7.17. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 25.2. Pahalı değerleme.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Orta
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%26.9
VaR 95% ?
%2.85
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%4.00
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%3.56
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%25.2
27.02.2026 → 15.10.2026
Çarpıklık ?
0.34
Parametrik%2.85
Historik%2.88
Cornish-Fisher%2.64
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
-43.3%
DCF Değer ?
1.26
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2025/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (12.0M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr %-13.4 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (70.2M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+5.4)
Brüt kâr marjı güçlü: %51.1
Net kâr marjı yüksek: %17.2
FAVÖK yatay seyrede (19.8M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %28.3
Toplam borç: 475.2M AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 465.9M AUD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 2.22x
Cari oran: 1.65x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 9.4M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 3.8M AUD
ROE düşük: %5.6
ROA düşük: %0.8
Toplam varlıklar: 1.6B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 214.4M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 21.8M AUD
Faiz karşılama oranı: 2.2x (Faiz: 9.1M AUD)
Ödenmiş sermaye: 380.3M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 56.8M AUD
CAPEX: 134,000 AUD (Hasılatın %0.2'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-13.4 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 4.67 AUD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %9
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %17.2
Net kâr marjı %17.2 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %22.5
ROE %22.5 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %28.3
FAVÖK marjı %28.3 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %51.1
Hasılat başına brüt kâr %51.1. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %5.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %5.4'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Değerleme
F/K Oranı 31.9x Sektör: 18.2x
F/K 31.9x — sektör medyanının (18.2x) %75 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 7.17x Sektör: 2.37x
PD/DD 7.17x — sektör medyanının %202 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 25.2x Sektör: 10.3x
EV/EBITDA 25.2x — sektör medyanının (10.3x) %144 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Borçluluk
Cari Oran 1.65x
Cari oran 1.65x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 6.0x
Net Borç/EBITDA 6.0x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 2.22x
Borç/Özkaynak 2.22x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 2.2x
Faiz karşılama 2.2x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+5.4
Hasılat yıllık %5.4 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-13.4
Net kâr yıllık %-13.4 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 13.0M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 13.0M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
42/100
Orta düzey sağlamlık (42/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-43.3%
Eksi %43.3 beklenen değer (2.29) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 2.28 | PD/DD hedefi: 1.41 | EV/EBITDA hedefi: 1.65 | DCF hedefi: 1.26
Damodaran Değerleme
32/100
Düşük Damodaran skoru (32/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
71/100
Düşük borç riski (71/100). Faiz karşılama oranı 2.2x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 6.0x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 67/100 | Kalite: 100/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1.26
DCF (1.26) güncel fiyatın %68.9 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 4.04
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
A$1.3
Graham içsel değer: A$1.3. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
31.9x vs 18.2x
Sektör medyanının %75 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
7.17x vs 2.37x
Sektörden %202 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
25.2x vs 10.3x
Sektörden %144 daha yüksek EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%17.2 vs %28.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %17.2
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (4.04), TRAMA-99 çizgisinin %13.4 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Fiyat:: 4.04
TRAMA: 4.67
Fark: %-13.4
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
GLF — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.