GDGGeneration Development Group Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
2.99
AUD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
55/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
23/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
95/100
Piotroski ?
1/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Cari oran verisi eksik (C6); brüt kâr, önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8); Banka/finans: kaldıraç/cari-oran/marj kriterleri uygulanamaz, skor kalan kriterlere göre normalize edildi
Graham ?
A$1.8
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
54/100
Lothien Sağlamlık: Orta (54/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 3 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$8M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-5.9 düştü. Şirket daralmada.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından A$145M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$7M) kârın %87'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 37.8. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 1.8. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Düşük ROE
ROE: %4.4. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Çok Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%69.1
VaR 95% ?
%7.41
daily max loss
VaR 99% ?
%10.38
daily max loss
CVaR 95% ?
%8.68
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%65.3
27.10.2025 → 08.10.2026
Skewness ?
2.18
Parametrik%7.41
Historik%5.06
Cornish-Fisher%2.20
Return Distribution
Valuation
Potential?
+22.1%
DCF Value ?
0.36
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (8.0M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr %-16.5 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (147.4M AUD)
Yıllık hasılat daraldı (%-5.9)
Brüt kâr marjı güçlü: %194.5
Net kâr marjı: %5.4
FAVÖK marjı güçlü: %100.7
Toplam borç: 47.4M AUD
Net nakit pozisyonunda: -145.4M AUD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.06x
Nakit ve benzerleri: 192.8M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 34.7M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 6.9M AUD
ROE düşük: %1.1
ROA düşük: %0.1
Toplam varlıklar: 7.1B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 731.6M AUD (%+0.0)
Faiz karşılama oranı güçlü: 227.0x (Faiz: 654,000 AUD)
Ödenmiş sermaye: 399.9M AUD
CAPEX: 1.8M AUD (Hasılatın %1.2'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-16.6 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 3.59 AUD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %5.4
Net kâr marjı %5.4 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %4.4
ROE %4.4 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %100.7
FAVÖK marjı %100.7 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %194.5
Hasılat başına brüt kâr %194.5. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %4.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %4.7'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 37.8x Sector: 18.2x
F/K 37.8x — sektör medyanının (18.2x) %108 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 1.65x Sector: 2.37x
PD/DD 1.65x — sektör medyanının (2.37x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 1.8x Sector: 10.3x
EV/EBITDA 1.8x — sektör medyanının (10.3x) %83 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Net Borç / EBITDA 0.1x
Net Borç/EBITDA 0.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.06x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 227.0x
Faiz karşılama 227.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-5.9
Hasılat yıllık %-5.9 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-16.5
Net kâr yıllık %-16.5 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 8.8M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 6.3M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
55/100
İyi sağlamlık (55/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+22.1%
Artı %22.1 beklenen değer (3.65) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 1.42 | PD/DD hedefi: 4.34 | EV/EBITDA hedefi: 8.97 | DCF hedefi: 0.75
Damodaran Değerleme
23/100
Düşük Damodaran skoru (23/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
95/100
Düşük borç riski (95/100). Faiz karşılama oranı 227.0x — güçlü. Borç/EBITDA 0.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 89/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.36
DCF (0.36) güncel fiyatın %87.9 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 2.99
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
1/9
Zayıf Piotroski (1/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Cari oran verisi eksik (C6)
Zayıf
Graham İçsel Değer
A$1.8
Graham içsel değer: A$1.8. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
37.8x vs 18.2x
Sektör medyanının %108 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.65x vs 2.37x
Sektörden %30 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
1.8x vs 10.3x
Sektörden %83 daha düşük EV/EBITDA
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (2.99), TRAMA-99 çizgisinin %16.6 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 2.99
TRAMA: 3.59
Difference: %-16.6
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
GDG — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.