G13Genting Singapore Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
0.61
SGD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
73/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
50/100
Dalio Risk ?
95/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Graham ?
S$0.7
Makul
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
94/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (94/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 12 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$312M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+219.4 arttı (S$98M → S$312M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+219.4 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+298.2 arttı (S$613M → S$2.4B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+298.2 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %30.5 → %27.0 (-3.5 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından S$2.9B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 4.58x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Borç Azalıyor
Toplam borç çeyreklik %-42.5 düştü. Bilanço güçleniyor.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %21. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+236.8 arttı (S$217M → S$732M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 10.9. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.91. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 3.2. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 73/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%21.7
VaR 95% ?
%2.31
daily max loss
VaR 99% ?
%3.24
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.64
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%27.8
20.02.2026 → 19.05.2026
Skewness ?
-1.95
Parametrik%2.31
Historik%1.75
Cornish-Fisher%2.48
Return Distribution
Valuation
Potential?
+27.9%
ROIC ?
6.7%
DCF Value ?
0.53
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+219.4
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+298.2)
Brüt kâr marjı: %27.0
Net kâr marjı: %12.8
FAVÖK marjı güçlü: %30.0
Toplam borç: 1.5M SGD
Net nakit pozisyonunda: -2.9B SGD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.00x
Cari oran güçlü: 4.58x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 2.9B SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 752.3M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 66.8M SGD
ROE düşük: %3.8
ROA: %3.5
Ödenmiş sermaye: 12.1B SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 2.5B SGD
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-13.0 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.70 SGD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %12.8
Net kâr marjı %12.8 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -3.2 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %6.2
ROE %6.2 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %30.0
FAVÖK marjı %30.0 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %27.0
Hasılat başına brüt kâr %27.0. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %3.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %3.7'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 10.9x Sector: 12.8x
F/K 10.9x — sektör medyanına (12.8x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 0.91x Sector: 1.02x
PD/DD 0.91x — sektör medyanı (1.02x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 3.2x Sector: 6.7x
EV/EBITDA 3.2x — sektör medyanının (6.7x) %52 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 4.58x
Cari oran 4.58x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.00x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 8929.6x
Faiz karşılama 8929.6x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+298.2
Hasılat yıllık %298.2 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+219.4
Net kâr yıllık %219.4 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 184.7M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 121.2M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
73/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (73/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+27.9%
Artı %27.9 beklenen değer (0.78) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 0.83 | PD/DD hedefi: 0.71 | EV/EBITDA hedefi: 1.28 | DCF hedefi: 0.53
Damodaran Değerleme
50/100
Düşük Damodaran skoru (50/100). ROIC (%6.7) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
95/100
Düşük borç riski (95/100). Faiz karşılama oranı 8929.6x — güçlü. Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 76/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%6.7
ROIC (%6.7) sermaye maliyetinin (9.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %9.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.53
DCF (0.53) güncel fiyatın %13.9 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 0.61
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor.
Nötr
Graham İçsel Değer
S$0.7
Graham içsel değer: S$0.7. Makul
Makul
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
10.9x vs 12.8x
Sektör medyanının %15 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.91x vs 1.02x
Sektörden %11 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
3.2x vs 6.7x
Sektörden %52 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%6.7 vs %9.8 WACC
ROIC 3.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%14.1 vs %32.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %14.1
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (0.61), TRAMA-99 çizgisinin %13.0 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 0.61
TRAMA: 0.70
Difference: %-13.0
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
G13 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.