FOXAFox Corporation

🇺🇸 US
Smart Money 26
64.15
USD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
72/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
65/100
Dalio Risk ?
84/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
brüt kâr, önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$50.0
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
65/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (65/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 2 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $691M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+316.3 arttı ($166M → $691M). Kısa vadede olumlu momentum.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Güçlü Likidite
Cari oran 3.17x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($726M) kârın %105'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+163.8 arttı ($426M → $1.1B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 72/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-30.5 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%35.0
VaR 95% ?
%3.56
daily max loss
VaR 99% ?
%5.06
daily max loss
CVaR 95% ?
%4.92
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%35.9
06.01.2026 → 23.06.2026
Skewness ?
-1.54
Parametrik%3.56
Historik%2.93
Cornish-Fisher%3.80
Return Distribution
Valuation
Potential?
+30.0%
ROIC ?
17.6%
DCF Value ?
102.41
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+316.3 artarak 691.0M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-3.6)
Hasılat çeyreklik %+5.5 büyüdü (4.2B USD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+28.1)
Net kâr marjı yüksek: %16.4
FAVÖK çeyreklik %+163.8 büyüdü (1.1B USD)
FAVÖK marjı güçlü: %26.7
Toplam borç: 7.6B USD
Net borç: 3.4B USD
Borç/Özkaynak oranı: 0.65x
Cari oran güçlü: 3.17x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %+16.8 arttı → 4.2B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 867.0M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 726.0M USD
ROE düşük: %5.9
ROA: %3.1
Toplam varlıklar: 22.5B USD (%+3.2)
Özkaynak %+6.0 arttı → 11.6B USD
İşletme kârı pozitif: 1.1B USD
İşletme kârı büyüme: %+27.1
Faiz karşılama oranı güçlü: 11.6x (Faiz: 97.0M USD)
Ödenmiş sermaye: 419.6M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 5.8B USD
İşletme sermayesi değişimi: %+17.2
CAPEX: 141.0M USD (Hasılatın %3.3'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+3.9
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 61.76 USD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %16.4
Net kâr marjı %16.4 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +12.2 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.9
ROE %14.9 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %26.7
FAVÖK marjı %26.7 — operasyonel olarak çok verimli.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %8.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %8.6'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 16.1x Sector: 20.3x
F/K 16.1x — sektör medyanına (20.3x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 2.33x Sector: 3.72x
PD/DD 2.33x — sektör medyanının (3.72x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 9.9x Sector: 12.4x
EV/EBITDA 9.9x — sektör medyanı (12.4x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 3.17x
Cari oran 3.17x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 2.4x
Net Borç/EBITDA 2.4x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.65x
Borç/Özkaynak 0.65x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 7.0x
Faiz karşılama 7.0x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+28.1
Hasılat yıllık %28.1 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-3.6
Net kâr yıllık %-3.6 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 715.5M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 301.0M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
72/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (72/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+30.0%
Artı %30.0 beklenen değer (83.93) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 75.94 | PD/DD hedefi: 107.23 | EV/EBITDA hedefi: 81.24 | DCF hedefi: 102.41
Damodaran Değerleme
65/100
Orta Damodaran skoru (65/100). ROIC (%17.6) – WACC (%7.7) farkı +9.9 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
84/100
Düşük borç riski (84/100). Faiz karşılama oranı 7.0x — güçlü. Borç/EBITDA 2.4x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 78/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 88/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%17.6
ROIC (%17.6) sermaye maliyetini 9.9 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %7.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
102.41
DCF modeli 102.41 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %58.6 ucuz.
Mevcut fiyat: 64.56
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: brüt kâr, önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
$50.0
Güncel fiyat Graham değerinin %22.6 üzerinde ($50.0) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
16.1x vs 20.3x
Sektör medyanının %21 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.33x vs 3.72x
Sektörden %37 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.9x vs 12.4x
Sektörden %20 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%17.6 vs %7.7 WACC
ROIC 9.9 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%9.8 vs %18.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %9.8
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (64.15), TRAMA-99 çizgisi (61.76) ile yakın seviyede (%+3.9). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 64.15
TRAMA: 61.76
Difference: %+3.9
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

FOXA — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.