FB2AMeta Platforms, Inc.

🇩🇪 Xetra
641.70
EUR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
55/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
45/100
Dalio Risk ?
81/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
€220.4
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
61/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (61/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 5 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €14.1B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-40.8 geriledi (€23.8B → €14.1B). Kısa vadede olumsuz sinyal.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %26.1. Her 100€ satıştan 26€ kâr kalıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.23x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %11. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 7.05. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 17.3. Pahalı değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %27.0. Sermaye verimli kullanılıyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%42.6
VaR 95% ?
%4.35
daily max loss
VaR 99% ?
%6.18
daily max loss
CVaR 95% ?
%6.03
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%29.0
28.10.2025 → 27.03.2026
Skewness ?
0.31
Parametrik%4.35
Historik%3.48
Cornish-Fisher%3.85
Return Distribution
Valuation
Potential?
-13.6%
ROIC ?
20.8%
DCF Value ?
202.42
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-40.8 düşerek 14.1B EUR oldu
Yıllık net kâr %-13.6 geriledi
Hasılat çeyreklik %+8.0 büyüdü (54.0B EUR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+28.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %81.4
Net kâr marjı yüksek: %26.1
FAVÖK çeyreklik %-8.5 düştü (23.0B EUR)
FAVÖK marjı güçlü: %42.6
Toplam borç %+29.4 arttı → 99.7B EUR
Net borç hasılatın üzerinde: 86.0B EUR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.43x
Cari oran güçlü: 2.23x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %-34.0 azaldı → 13.7B EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 28.3B EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 1.6B EUR
ROE düşük: %6.1
ROA: %3.5
Toplam varlıklar %+13.8 büyüdü → 399.6B EUR
Özkaynak %+7.2 arttı → 232.0B EUR
İşletme kârı pozitif: 16.7B EUR
Faiz karşılama oranı güçlü: 31.9x (Faiz: 721.9M EUR)
Ödenmiş sermaye: 2.5B EUR
Net işletme sermayesi pozitif: 61.4B EUR
İşletme sermayesi değişimi: %+9.7
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %49.5 (26.7B EUR)
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+13.7 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 564.18 EUR
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %26.1
Net kâr marjı %26.1 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -21.5 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %27.0
ROE %27.0 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %42.6
FAVÖK marjı %42.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %81.4
Hasılat başına brüt kâr %81.4. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %18.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %18.0'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 27.0x Sector: 27.4x
F/K 27.0x — sektör medyanına (27.4x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 7.05x Sector: 4.04x
PD/DD 7.05x — sektör medyanının %74 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 17.3x Sector: 19.6x
EV/EBITDA 17.3x — sektör medyanı (19.6x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 2.23x
Cari oran 2.23x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 1.0x
Net Borç/EBITDA 1.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.43x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 85.4x
Faiz karşılama 85.4x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+28.0
Hasılat yıllık %28.0 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-13.6
Net kâr yıllık %-13.6 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
55/100
İyi sağlamlık (55/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-13.6%
Eksi %13.6 beklenen değer (554.15) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 775.15 | PD/DD hedefi: 389.83 | EV/EBITDA hedefi: 729.28 | DCF hedefi: 202.42
Damodaran Değerleme
45/100
Düşük Damodaran skoru (45/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
81/100
Düşük borç riski (81/100). Faiz karşılama oranı 85.4x — güçlü. Borç/EBITDA 1.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 79/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 97/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%20.8
ROIC (%20.8) sermaye maliyetini 10.6 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %10.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
202.42
DCF (202.42) güncel fiyatın %68.5 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 641.70
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
€220.4
Güncel fiyat Graham değerinin %65.7 üzerinde (€220.4) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
27.0x vs 27.4x
Sektör medyanının %1 altında — ucuz
PD/DD Oranı
7.05x vs 4.04x
Sektörden %74 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
17.3x vs 19.6x
Sektörden %12 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%20.8 vs %10.2 WACC
ROIC 10.6 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%29.8 vs %49.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %29.8
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (641.70), TRAMA-99 çizgisinin %13.7 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Price:: 641.70
TRAMA: 564.18
Difference: %+13.7
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
FB2A — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.