EZTC3EZTEC Empreendimentos e Participações S.A.

🇧🇷 Brezilya Borsası
18.05
BRL
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
60/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
32/100
Dalio Risk ?
68/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
R$28.5
Ucuz
Active Metric?
3/4
Confidence?
64%
Lothien Robustness Summary
66/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (66/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte R$110M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-7.7). İstikrarlı seyir.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-16.1 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %29.3. Her 100R$ satıştan 29R$ kâr kalıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 3.06x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (R$110M) ama FCF negatif (-R$24M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Makul F/K
Trailing F/K: 9.3. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.94. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+40.5 artabilir (R$110M → R$155M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%43.9
VaR 95% ?
%4.36
daily max loss
VaR 99% ?
%6.24
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.26
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%37.5
04.12.2025 → 18.08.2026
Skewness ?
0.99
Parametrik%4.36
Historik%3.99
Cornish-Fisher%3.21
Return Distribution
Valuation
Potential?
+26.1%
ROIC ?
4.2%
DCF Value ?
12.08
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-7.7 düşerek 110.4M BRL oldu
Yıllık net kâr %-21.1 geriledi
Hasılat çeyreklik %+16.8 büyüdü (376.7M BRL)
Yıllık hasılat daraldı (%-16.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %39.7
Net kâr marjı yüksek: %29.3
FAVÖK yatay seyrede (163.5M BRL)
FAVÖK marjı güçlü: %43.4
Toplam borç: 1.8B BRL
Net borç hasılatın üzerinde: 1.7B BRL
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.35x
Cari oran güçlü: 3.06x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %+71.2 arttı → 72.9M BRL
İşletme nakit akışı negatif: -10.6M BRL
Serbest nakit akışı negatif: -24.0M BRL — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %2.1
ROA düşük: %1.5
Toplam varlıklar: 7.5B BRL (%+2.1)
Özkaynak: 5.2B BRL (%+1.6)
İşletme kârı pozitif: 49.0M BRL
Faiz karşılama oranı: 2.5x (Faiz: 64.6M BRL)
Ödenmiş sermaye: 277.4M BRL
Net işletme sermayesi pozitif: 2.3B BRL
İşletme sermayesi değişimi: %-22.3
CAPEX: 13.4M BRL (Hasılatın %3.6'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+21.7 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 14.83 BRL
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %29.3
Net kâr marjı %29.3 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -7.8 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %10.2
ROE %10.2 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %43.4
FAVÖK marjı %43.4 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %39.7
Hasılat başına brüt kâr %39.7. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %36.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %36.9'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 9.3x Sector: 15.3x
F/K 9.3x — sektör medyanının (15.3x) %39 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.94x Sector: 2.02x
PD/DD 0.94x — sektör medyanının (2.02x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 9.2x Sector: 8.2x
EV/EBITDA 9.2x — sektör medyanının (8.2x) %12 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 3.06x
Cari oran 3.06x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 2.5x
Net Borç/EBITDA 2.5x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.35x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 4.3x
Faiz karşılama 4.3x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-16.1
Hasılat yıllık %-16.1 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-21.1
Net kâr yıllık %-21.1 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 158.0M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 106.7M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
60/100
İyi sağlamlık (60/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+26.1%
Artı %26.1 beklenen değer (22.39) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 39.16 | EV/EBITDA hedefi: 15.78 | DCF hedefi: 12.08
Damodaran Değerleme
32/100
Düşük Damodaran skoru (32/100). ROIC (%4.2) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
68/100
Orta düzey borç riski (68/100). Faiz karşılama oranı 4.3x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 2.5x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 86/100 | Borç Servis: 90/100 | Kalite: 90/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%4.2
ROIC (%4.2) sermaye maliyetinin (15.9%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %15.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
12.08
DCF (12.08) güncel fiyatın %32.0 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 17.75
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Zayıf
Graham İçsel Değer
R$28.5
Graham içsel değer: R$28.5. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
9.3x vs 15.3x
Sektör medyanının %39 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.94x vs 2.02x
Sektörden %53 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.2x vs 8.2x
Sektörden %12 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%4.2 vs %15.9 WACC
ROIC 11.7 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%36.9 vs %50.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %36.9
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (18.05), TRAMA-99 çizgisinin %21.7 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
Price:: 18.05
TRAMA: 14.83
Difference: %+21.7
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
EZTC3 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.