EOLEnergy One Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
14.67
AUD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
38/100
Zayıf
Neden bu skor?
Damodaran ?
30/100
Dalio Risk ?
81/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$3.6
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
56/100
Lothien Sağlamlık: Orta (56/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$2M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+38.0 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$3M) kârın %134'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 57.3. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 6.63. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 24.9. Pahalı değerleme.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Çok Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%55.9
VaR 95% ?
%5.82
daily max loss
VaR 99% ?
%8.22
daily max loss
CVaR 95% ?
%6.13
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%48.2
27.10.2025 → 28.07.2026
Skewness ?
3.22
Parametrik%5.82
Historik%4.76
Cornish-Fisher%0.06
Return Distribution
Valuation
Potential?
-37.2%
ROIC ?
12.1%
DCF Value ?
3.04
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (2.0M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+38.0
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (17.4M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+13.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %100.0
Net kâr marjı: %11.7
FAVÖK yatay seyrede (4.7M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %27.1
Toplam borç: 6.1M AUD
Net borç: 3.1M AUD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.09x
Cari oran < 1: 0.81x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 3.0M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 18.4M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 2.7M AUD
ROE düşük: %2.9
ROA: %2.0
Toplam varlıklar: 101.5M AUD (%+0.0)
Özkaynak: 70.3M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 3.0M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 17.0x (Faiz: 278,000 AUD)
Ödenmiş sermaye: 31.5M AUD
Net işletme sermayesi negatif: -3.8M AUD — kısa vadeli baskı
CAPEX: 1.9M AUD (Hasılatın %10.8'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-4.5
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 15.36 AUD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %15
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %11.7
Net kâr marjı %11.7 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %11.6
ROE %11.6 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %27.1
FAVÖK marjı %27.1 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %100.0
Hasılat başına brüt kâr %100.0. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %15.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %15.6'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 57.3x Sector: 35.2x
F/K 57.3x — sektör medyanının (35.2x) %63 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 6.63x Sector: 3.53x
PD/DD 6.63x — sektör medyanının %88 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 24.9x Sector: 16.9x
EV/EBITDA 24.9x — sektör medyanının (16.9x) %48 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 0.81x
Cari oran 0.81x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 0.3x
Net Borç/EBITDA 0.3x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.09x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 17.0x
Faiz karşılama 17.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+13.8
Hasılat yıllık %13.8 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+38.0
Net kâr yıllık %38.0 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 1.8M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 1.3M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
38/100
Zayıf sağlamlık (38/100). Değerleme metrikleri ve/veya borç profili olumsuz; dikkatli olmak gerekiyor.
Zayıf
Potansiyel
-37.2%
Eksi %37.2 beklenen değer (9.22) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 9.15 | PD/DD hedefi: 8.05 | EV/EBITDA hedefi: 9.95 | DCF hedefi: 3.67
Damodaran Değerleme
30/100
Düşük Damodaran skoru (30/100). ROIC (%12.1) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
81/100
Düşük borç riski (81/100). Faiz karşılama oranı 17.0x — güçlü. Borç/EBITDA 0.3x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 95/100 | Borç Servis: 70/100 | Kalite: 88/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%12.1
ROIC (%12.1) sermaye maliyetinin (15.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %15.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
3.04
DCF (3.04) güncel fiyatın %79.3 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 14.67
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$3.6
Graham içsel değer: A$3.6. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
57.3x vs 35.2x
Sektör medyanının %63 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
6.63x vs 3.53x
Sektörden %88 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
24.9x vs 16.9x
Sektörden %48 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%12.1 vs %15.8 WACC
ROIC 3.7 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%11.7 vs %27.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %11.7
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (14.67), TRAMA-99 çizgisi (15.36) ile yakın seviyede (%-4.5). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 14.67
TRAMA: 15.36
Difference: %-4.5
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
EOL — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.