EHLEmeco Holdings Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
1.30
AUD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
76/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
37/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
75/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$2.3
Ucuz
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
72%
Lothien Sağlamlık Özeti
70/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (70/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 0 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$19M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$20M) kârın %102'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 8.7. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.84. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 2.8. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 76/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Orta
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%34.6
VaR 95% ?
%3.52
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%5.01
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%4.89
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%34.8
18.02.2026 → 29.06.2026
Çarpıklık ?
-0.16
Parametrik%3.52
Historik%3.40
Cornish-Fisher%3.58
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+86.9%
DCF Değer ?
0.71
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (19.2M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+2.0)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (198.2M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+1.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %56.4
Net kâr marjı: %9.7
FAVÖK yatay seyrede (69.7M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %35.2
Toplam borç: 252.4M AUD
Net borç: 127.0M AUD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.32x
Cari oran: 1.88x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 125.4M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 266.7M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 19.5M AUD
ROE düşük: %2.4
ROA düşük: %1.5
Toplam varlıklar: 1.3B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 792.3M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 32.1M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 8.2x (Faiz: 8.5M AUD)
Ödenmiş sermaye: 518.4M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 169.7M AUD
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %23.8 (47.2M AUD)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+14.1 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 1.14 AUD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %9.7
Net kâr marjı %9.7 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %9.7
ROE %9.7 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %35.2
FAVÖK marjı %35.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %56.4
Hasılat başına brüt kâr %56.4. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %9.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %9.8'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Değerleme
F/K Oranı 8.7x Sektör: 18.2x
F/K 8.7x — sektör medyanının (18.2x) %52 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.84x Sektör: 2.37x
PD/DD 0.84x — sektör medyanının (2.37x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 2.8x Sektör: 10.3x
EV/EBITDA 2.8x — sektör medyanının (10.3x) %72 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 1.88x
Cari oran 1.88x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.9x
Net Borç/EBITDA 0.9x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.32x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 8.2x
Faiz karşılama 8.2x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+1.0
Hasılat yıllık %1.0 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+2.0
Net kâr yıllık %2.0 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 19.0M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 17.0M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
76/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (76/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+86.9%
Artı %86.9 beklenen değer (2.43) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 2.72 | PD/DD hedefi: 3.75 | EV/EBITDA hedefi: 3.90 | DCF hedefi: 0.71
Damodaran Değerleme
37/100
Düşük Damodaran skoru (37/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
75/100
Düşük borç riski (75/100). Faiz karşılama oranı 8.2x — güçlü. Borç/EBITDA 0.9x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 97/100 | Kalite: 86/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.71
DCF (0.71) güncel fiyatın %45.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 1.30
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
A$2.3
Graham içsel değer: A$2.3. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
8.7x vs 18.2x
Sektör medyanının %52 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.84x vs 2.37x
Sektörden %64 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
2.8x vs 10.3x
Sektörden %72 daha düşük EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%9.7 vs %35.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %9.7
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (1.30), TRAMA-99 çizgisinin %14.1 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Fiyat:: 1.30
TRAMA: 1.14
Fark: %+14.1
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
EHL — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.