EFIHEFG Hermes Holding

🇪🇬 EGX
24.34
EGP
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
40/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
14/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
100/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
E£7.6
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
83/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (83/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 8 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte E£949M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+10.8). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+91.4 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %49.3. Her 100E£ satıştan 49E£ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından E£1.3B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 4.30x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Borç Azalıyor
Toplam borç çeyreklik %-50.6 düştü. Bilanço güçleniyor.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 8.29. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 17.7. Pahalı değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %33.1. Sermaye verimli kullanılıyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%35.5
VaR 95% ?
%3.39
daily max loss
VaR 99% ?
%4.92
daily max loss
CVaR 95% ?
%4.13
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%22.7
18.02.2026 → 31.03.2026
Skewness ?
0.32
Parametrik%3.39
Historik%3.16
Cornish-Fisher%3.15
Return Distribution
Valuation
Potential?
-43.3%
DCF Value ?
1.61
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+10.8 artarak 949.3M EGP oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+91.4
Hasılat çeyreklik %-14.2 düştü (1.9B EGP)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+19.7)
Brüt kâr marjı güçlü: %57.4
Brüt marj değişimi: %-2.2 puan
Net kâr marjı yüksek: %49.3
FAVÖK yatay seyrede (1.3B EGP)
FAVÖK marjı güçlü: %69.8
Toplam borç %-50.6 azaldı → 207.4M EGP
Net nakit pozisyonunda: -1.3B EGP (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.02x
Cari oran güçlü: 4.30x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 1.5B EGP
İşletme nakit akışı pozitif: 622.7M EGP
Serbest nakit akışı pozitif: 545.7M EGP
ROE: %9.5
ROA: %7.2
Toplam varlıklar: 13.2B EGP (%+1.0)
Özkaynak %+13.0 arttı → 10.0B EGP
İşletme kârı pozitif: 736.9M EGP
Faiz karşılama oranı güçlü: 64.4x (Faiz: 20.9M EGP)
Ödenmiş sermaye: 3.5B EGP
Net işletme sermayesi pozitif: 6.0B EGP
İşletme sermayesi değişimi: %+22.6
CAPEX: 76.9M EGP (Hasılatın %4.0'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+16.4 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 20.92 EGP
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %49.3
Net kâr marjı %49.3 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +11.1 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %33.1
ROE %33.1 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %69.8
FAVÖK marjı %69.8 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %57.4
Hasılat başına brüt kâr %57.4. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %25.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %25.2'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 26.5x Sector: 15.7x
F/K 26.5x — sektör medyanının (15.7x) %69 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 8.29x Sector: 3.39x
PD/DD 8.29x — sektör medyanının %145 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 17.7x Sector: 5.4x
EV/EBITDA 17.7x — sektör medyanının (5.4x) %226 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 4.30x
Cari oran 4.30x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.02x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 147.7x
Faiz karşılama 147.7x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+19.7
Hasılat yıllık %19.7 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+91.4
Net kâr yıllık %91.4 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 681.2M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 479.1M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
40/100
Orta düzey sağlamlık (40/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-43.3%
Eksi %43.3 beklenen değer (13.52) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 14.73 | PD/DD hedefi: 10.60 | EV/EBITDA hedefi: 7.30 | DCF hedefi: 5.96
Damodaran Değerleme
14/100
Düşük Damodaran skoru (14/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
100/100
Düşük borç riski (100/100). Faiz karşılama oranı 147.7x — güçlü. Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 99/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1.61
DCF (1.61) güncel fiyatın %93.3 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 23.84
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
E£7.6
Graham içsel değer: E£7.6. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
26.5x vs 15.7x
Sektör medyanının %69 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
8.29x vs 3.39x
Sektörden %145 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
17.7x vs 5.4x
Sektörden %226 daha yüksek EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%40.3 vs %59.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %40.3
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (24.34), TRAMA-99 çizgisinin %16.4 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
Price:: 24.34
TRAMA: 20.92
Difference: %+16.4
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
EFIH — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.