EB5First Resources Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
3.80
SGD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
55/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
42/100
Dalio Risk ?
80/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Graham ?
S$2.9
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
72%
Сводка надежности Lothien
91/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (91/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 11 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$441M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+289.4 arttı (S$113M → S$441M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+289.4 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+269.0 arttı (S$531M → S$2.0B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+269.0 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %22.5. Her 100S$ satıştan 22S$ kâr kalıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 3.42x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %15. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+251.0 arttı (S$204M → S$715M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 7.1. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 5.5. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %34.0. Sermaye verimli kullanılıyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-53.4 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%48.6
VaR 95% ?
%4.68
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%6.76
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%6.68
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%33.6
15.05.2026 → 08.06.2026
Асимметрия ?
-0.04
Parametrik%4.68
Historik%4.67
Cornish-Fisher%4.54
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
-14.7%
ROIC ?
15.2%
Значение DCF ?
0.85
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+289.4
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+269.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %43.1
Net kâr marjı yüksek: %22.5
FAVÖK marjı güçlü: %36.5
Toplam borç: 1.1B SGD
Net borç: 1.0B SGD
Borç/Özkaynak oranı: 0.58x
Cari oran güçlü: 3.42x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 133.3M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 483.3M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 66.4M SGD
ROE yüksek: %22.5 — özkaynak verimli kullanılıyor
ROA güçlü: %12.4 — varlıklar etkin kullanılıyor
Ödenmiş sermaye: 1.5B SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 698.5M SGD
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-3.8
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 3.95 SGD
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %22.5
Net kâr marjı %22.5 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +1.2 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %34.0
ROE %34.0 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %36.5
FAVÖK marjı %36.5 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %43.1
Hasılat başına brüt kâr %43.1. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %3.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %3.2'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Оценка
F/K Oranı 7.1x Сектор: 9.1x
F/K 7.1x — sektör medyanına (9.1x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 3.23x Сектор: 1.19x
PD/DD 3.23x — sektör medyanının %171 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 5.5x Сектор: 5.9x
EV/EBITDA 5.5x — sektör medyanı (5.9x) ile uyumlu.
Задолженность
Cari Oran 3.42x
Cari oran 3.42x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.9x
Net Borç/EBITDA 0.9x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.58x
Borç/Özkaynak 0.58x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 21.2x
Faiz karşılama 21.2x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+269.0
Hasılat yıllık %269.0 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+289.4
Net kâr yıllık %289.4 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 210.9M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 95.9M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
55/100
Orta düzey sağlamlık (55/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-14.7%
Eksi %14.7 beklenen değer (3.48) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 5.14 | PD/DD hedefi: 1.66 | EV/EBITDA hedefi: 4.36 | DCF hedefi: 1.02
Damodaran Değerleme
42/100
Düşük Damodaran skoru (42/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
80/100
Düşük borç riski (80/100). Faiz karşılama oranı 21.2x — güçlü. Borç/EBITDA 0.9x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 83/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 87/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%15.2
ROIC (%15.2) sermaye maliyetini 5.5 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %9.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.85
DCF (0.85) güncel fiyatın %79.1 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 4.08
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
S$2.9
Graham içsel değer: S$2.9. Pahalı
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
7.1x vs 9.1x
Sektör medyanının %22 altında — ucuz
PD/DD Oranı
3.23x vs 1.19x
Sektörden %171 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
5.5x vs 5.9x
Sektörden %6 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%15.2 vs %9.7 WACC
ROIC 5.5 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%22.0 vs %37.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %22.0
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (3.80), TRAMA-99 çizgisi (3.95) ile yakın seviyede (%-3.8). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Цена:: 3.80
TRAMA: 3.95
Разница: %-3.8
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
EB5 — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.