E28Frencken Group Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
2.26
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
57/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
48/100
Dalio Risk ?
90/100
Piotroski ?
8/9
Güçlü
Graham ?
S$1.5
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
64/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (64/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$10M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından S$72M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.68x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$37M) kârın %376'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Düşük ROE
ROE: %4.1. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%52.6
VaR 95% ?
%5.22
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%7.47
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%6.99
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%37.9
22.06.2026 → 15.10.2026
الانحراف ?
0.13
Parametrik%5.22
Historik%4.79
Cornish-Fisher%4.98
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+5.0%
ROIC ?
7.9%
قيمة DCF ?
4.10
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Toplam borç: 118.3M SGD
Net nakit pozisyonunda: -4.7M SGD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.24x
Cari oran güçlü: 2.46x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 123.0M SGD
Ödenmiş sermaye: 428.9M SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 337.6M SGD
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-15.1 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 2.66 SGD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %72'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %4.5
Net kâr marjı %4.5 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %4.1
ROE %4.1 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %10.0
FAVÖK marjı %10.0 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %14.3
Hasılat başına brüt kâr %14.3. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %17.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %17.0'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 26.6x القطاع: 15.3x
F/K 26.6x — sektör medyanının (15.3x) %74 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 2.14x القطاع: 2.17x
PD/DD 2.14x — sektör medyanı (2.17x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 12.0x القطاع: 6.8x
EV/EBITDA 12.0x — sektör medyanının (6.8x) %77 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 2.46x
Cari oran 2.46x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 1.4x
Net Borç/EBITDA 1.4x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.24x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 16.1x
Faiz karşılama 16.1x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+8.9
Hasılat yıllık %8.9 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+5.4
Net kâr yıllık %5.4 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
57/100
İyi sağlamlık (57/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+5.0%
Artı %5.0 beklenen değer (2.31) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 1.27 | PD/DD hedefi: 2.27 | EV/EBITDA hedefi: 1.24 | DCF hedefi: 4.10
Damodaran Değerleme
48/100
Düşük Damodaran skoru (48/100). ROIC (%7.9) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
90/100
Düşük borç riski (90/100). Faiz karşılama oranı 16.1x — güçlü. Borç/EBITDA 1.4x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 80/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 76/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%7.9
ROIC (%7.9) sermaye maliyetinin (12.1%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %12.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
4.10
DCF modeli 4.10 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %86.2 ucuz.
Mevcut fiyat: 2.20
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
8/9
Güçlü Piotroski F-Score (8/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
S$1.5
Graham içsel değer: S$1.5. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
26.6x vs 15.3x
Sektör medyanının %74 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
2.14x vs 2.17x
Sektörden %1 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
12.0x vs 6.8x
Sektörden %77 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%7.9 vs %12.1 WACC
ROIC 4.2 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%4.5 vs %10.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %4.5
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (2.26), TRAMA-99 çizgisinin %15.1 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 2.26
TRAMA: 2.66
الفرق: %-15.1
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
E28 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.