DU4Mermaid Maritime Public Company Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
0.08
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
30/100
Zayıf
Neden bu skor?
Damodaran ?
14/100
Dalio Risk ?
74/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
S$0.0
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
12/100
Lothien Sağlamlık: Çok Zayıf (12/100)
Temel göstergelerin çoğu olumsuz. Lothien sağlamlık skoru düşük seviyede. | Kısa Vade: Olumsuz | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 9 | Nötr: 2
Net Zarar
Son çeyrekte -S$158,848 zarar açıklandı. Yatırımcı dikkatli olmalı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-57.7 geriledi (-S$100,728 → -S$158,848). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+46.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Hasılat Geriledi
Satış gelirleri çeyreklik %-24.7 düştü. Talep zayıflıyor veya mevsimsel etki var.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-45.0 düştü. Şirket daralmada.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-36.2 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 100.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 17.76. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 94.7. Pahalı değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 30/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı zayıf görünüyor.
Mevsimsel Etki
Çeyreklik düşüş (%-57.7) ama yıllık bazda artış (%+46.1). Bu muhtemelen mevsimsel bir düşüş.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+333.1 artabilir (-S$158,848 → S$370,221).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%32.7
VaR 95% ?
%3.54
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.94
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.87
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%41.0
03.03.2026 → 07.10.2026
الانحراف ?
-0.20
Parametrik%3.54
Historik%3.26
Cornish-Fisher%3.58
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-50.0%
ROIC ?
3.2%
قيمة DCF ?
0.01
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-57.7 düşerek -158,848 SGD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+46.1
Hasılat çeyreklik %-24.7 düştü (2.3M SGD)
Yıllık hasılat daraldı (%-45.0)
Brüt kâr marjı düşük: %1.8
Net kâr marjı negatif: %-6.8 — zarar ediyor
FAVÖK çeyreklik %-36.2 düştü (40,457 SGD)
FAVÖK marjı düşük: %1.7
Toplam borç: 3.5M SGD
Net borç: 989,052 SGD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.41x
Cari oran: 1.69x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 2.5M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 305,543 SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 203,683 SGD
ROE negatif: %-1.9 — zarar var
ROA düşük: %-1.0
Toplam varlıklar: 16.4M SGD (%-3.4)
Özkaynak: 8.5M SGD (%-2.6)
İşletme kârı negatif: -216,552 SGD — faaliyet zararı
Faiz karşılama oranı düşük: 0.6x — borç servisi riski
Ödenmiş sermaye: 1.9B SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 3.4M SGD
İşletme sermayesi değişimi: %-9.0
CAPEX: 101,860 SGD (Hasılatın %4.4'i)
Son 2 çeyrek ardışık zarar
Fiyat TRAMA-99 altında: %-19.6 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.10 SGD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %-6.8
Net kâr marjı %-6.8 — zarar dönemi. Bir önceki çeyreğe göre -3.6 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %6.9
ROE %6.9 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %1.7
FAVÖK marjı %1.7 — düşük ancak pozitif.
Brüt Kâr Marjı %1.8
Hasılat başına brüt kâr %1.8. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %11.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %11.9'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 100.0x القطاع: 24.3x
F/K 100.0x — sektör medyanının (24.3x) %312 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 17.76x القطاع: 2.04x
PD/DD 17.76x — sektör medyanının %770 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 94.7x القطاع: 7.1x
EV/EBITDA 94.7x — sektör medyanının (7.1x) %1228 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.69x
Cari oran 1.69x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 2.2x
Net Borç/EBITDA 2.2x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.41x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 3.1x
Faiz karşılama 3.1x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-45.0
Hasılat yıllık %-45.0 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+46.1
Zarar %46.1 azaldı — iyileşme devam ediyor.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
30/100
Zayıf sağlamlık (30/100). Değerleme metrikleri ve/veya borç profili olumsuz; dikkatli olmak gerekiyor.
Zayıf
Potansiyel
-50.0%
Eksi %50.0 beklenen değer (0.04) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 0.02 | PD/DD hedefi: 0.02 | EV/EBITDA hedefi: 0.02 | DCF hedefi: 0.02
Damodaran Değerleme
14/100
Düşük Damodaran skoru (14/100). ROIC (%3.2) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
74/100
Düşük borç riski (74/100). Faiz karşılama oranı 3.1x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 2.2x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 84/100 | Borç Servis: 74/100 | Kalite: 32/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.2
ROIC (%3.2) sermaye maliyetinin (12.4%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %12.4
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.01
DCF (0.01) güncel fiyatın %83.7 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 0.08
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
S$0.0
Graham içsel değer: S$0.0. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
100.0x vs 24.3x
Sektör medyanının %312 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
17.76x vs 2.04x
Sektörden %770 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
94.7x vs 7.1x
Sektörden %1228 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.2 vs %12.4 WACC
ROIC 9.2 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%3.9 vs %10.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %3.9
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (0.08), TRAMA-99 çizgisinin %19.6 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 0.08
TRAMA: 0.10
الفرق: %-19.6
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
DU4 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.