DTLData#3 Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
13.53
AUD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
43/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
49/100
Dalio Risk ?
89/100
Piotroski ?
1/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$2.2
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
54/100
Lothien Sağlamlık: Orta (54/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$14M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından A$303M fazla. Borç riski düşük.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 38.5. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 22.06. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 21.0. Pahalı değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %57.3. Sermaye verimli kullanılıyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%42.9
VaR 95% ?
%4.24
daily max loss
VaR 99% ?
%6.08
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.94
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%35.1
03.02.2026 → 02.04.2026
Skewness ?
0.72
Parametrik%4.24
Historik%2.84
Cornish-Fisher%2.98
Return Distribution
Valuation
Potential?
-31.7%
ROIC ?
40.8%
DCF Value ?
3.21
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (13.6M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+13.1
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (226.7M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+6.4)
Brüt kâr marjı: %33.6
Net kâr marjı: %6.0
FAVÖK yatay seyrede (21.3M AUD)
FAVÖK marjı düşük: %9.4
Toplam borç: 22.7M AUD
Net nakit pozisyonunda: -303.4M AUD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.24x
Cari oran: 1.07x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 326.0M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 23.3M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 4.6M AUD
ROE: %14.3
ROA düşük: %1.2
Toplam varlıklar: 1.1B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 95.2M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 17.4M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 78.0x (Faiz: 273,750 AUD)
Ödenmiş sermaye: 155.1M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 70.9M AUD
CAPEX: 1.3M AUD (Hasılatın %0.6'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+42.6 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 9.49 AUD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %96'i
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %6.0
Net kâr marjı %6.0 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %57.3
ROE %57.3 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %9.4
FAVÖK marjı %9.4 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %33.6
Hasılat başına brüt kâr %33.6. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %2.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %2.0'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 38.5x Sector: 35.2x
F/K 38.5x — sektör medyanının (35.2x) %9 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 22.06x Sector: 3.53x
PD/DD 22.06x — sektör medyanının %525 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 21.0x Sector: 16.9x
EV/EBITDA 21.0x — sektör medyanının (16.9x) %25 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.07x
Cari oran 1.07x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 0.3x
Net Borç/EBITDA 0.3x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.24x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 78.0x
Faiz karşılama 78.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+6.4
Hasılat yıllık %6.4 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+13.1
Net kâr yıllık %13.1 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 12.8M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 12.2M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
43/100
Orta düzey sağlamlık (43/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-31.7%
Eksi %31.7 beklenen değer (9.24) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 12.43 | PD/DD hedefi: 3.38 | EV/EBITDA hedefi: 10.85 | DCF hedefi: 3.38
Damodaran Değerleme
49/100
Düşük Damodaran skoru (49/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
89/100
Düşük borç riski (89/100). Faiz karşılama oranı 78.0x — güçlü. Borç/EBITDA 0.3x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 91/100 | Borç Servis: 77/100 | Kalite: 88/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%40.8
ROIC (%40.8) sermaye maliyetini 26.7 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %14.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
3.21
DCF (3.21) güncel fiyatın %76.2 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 13.53
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
1/9
Zayıf Piotroski (1/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
A$2.2
Graham içsel değer: A$2.2. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
38.5x vs 35.2x
Sektör medyanının %9 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
22.06x vs 3.53x
Sektörden %525 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
21.0x vs 16.9x
Sektörden %25 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%40.8 vs %14.2 WACC
ROIC 26.7 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%6.0 vs %9.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %6.0
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (13.53), TRAMA-99 çizgisinin %42.6 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
Price:: 13.53
TRAMA: 9.49
Difference: %+42.6
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
DTL — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.