DRRDeterra Royalties Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
3.95
AUD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
66/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
61/100
Dalio Risk ?
82/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$1.4
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
60/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (60/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 1 | Nötr: 4
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$41M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-8.0 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %67.7. Her 100A$ satıştan 68A$ kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.93x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Likidite
Cari oran 16.52x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$42M) kârın %103'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 12.8. Makul değerleme aralığında.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 14.73. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %115.1. Sermaye verimli kullanılıyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%25.6
VaR 95% ?
%2.66
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.76
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.62
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%18.6
21.01.2026 → 20.03.2026
الانحراف ?
-0.16
Parametrik%2.66
Historik%2.57
Cornish-Fisher%2.72
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-5.6%
ROIC ?
60.1%
قيمة DCF ?
3.82
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (41.1M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+5.5)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (60.6M AUD)
Yıllık hasılat daraldı (%-8.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %100.0
Net kâr marjı yüksek: %67.7
FAVÖK yatay seyrede (59.9M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %98.9
Toplam borç: 143.3M AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 132.8M AUD
Borç/Özkaynak oranı: 1.00x
Cari oran güçlü: 16.52x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 10.5M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 169.5M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 42.4M AUD
ROE yüksek: %28.8 — özkaynak verimli kullanılıyor
ROA güçlü: %11.5 — varlıklar etkin kullanılıyor
Toplam varlıklar: 358.1M AUD (%+0.0)
Özkaynak: 142.6M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 56.7M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 19.6x (Faiz: 3.1M AUD)
Ödenmiş sermaye: 529.5M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 84.7M AUD
CAPEX: 3,500 AUD (Hasılatın %0.0'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-3.5
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 4.09 AUD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %67.7
Net kâr marjı %67.7 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %115.1
ROE %115.1 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %98.9
FAVÖK marjı %98.9 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %100.0
Hasılat başına brüt kâr %100.0. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %69.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %69.9'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 12.8x القطاع: 18.9x
F/K 12.8x — sektör medyanının (18.9x) %32 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 14.73x القطاع: 2.44x
PD/DD 14.73x — sektör medyanının %504 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 9.3x القطاع: 8.4x
EV/EBITDA 9.3x — sektör medyanının (8.4x) %11 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 16.52x
Cari oran 16.52x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.6x
Net Borç/EBITDA 0.6x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 1.00x
Borç/Özkaynak 1.00x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 19.6x
Faiz karşılama 19.6x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-8.0
Hasılat yıllık %-8.0 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+5.5
Net kâr yıllık %5.5 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 40.0M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 39.6M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
66/100
İyi sağlamlık (66/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-5.6%
Eksi %5.6 beklenen değer (3.73) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 5.87 | PD/DD hedefi: 0.99 | EV/EBITDA hedefi: 3.54 | DCF hedefi: 3.82
Damodaran Değerleme
61/100
Orta Damodaran skoru (61/100). ROIC (%60.1) – WACC (%12.7) farkı +47.5 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
82/100
Düşük borç riski (82/100). Faiz karşılama oranı 19.6x — güçlü. Borç/EBITDA 0.6x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 84/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%60.1
ROIC (%60.1) sermaye maliyetini 47.5 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %12.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
3.82
DCF (3.82) güncel fiyatla (%-3.3) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 3.95
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$1.4
Graham içsel değer: A$1.4. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
12.8x vs 18.9x
Sektör medyanının %32 altında — ucuz
PD/DD Oranı
14.73x vs 2.44x
Sektörden %504 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.3x vs 8.4x
Sektörden %11 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%60.1 vs %12.7 WACC
ROIC 47.5 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%67.7 vs %98.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %67.7
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (3.95), TRAMA-99 çizgisi (4.09) ile yakın seviyede (%-3.5). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 3.95
TRAMA: 4.09
الفرق: %-3.5
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
DRR — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.