DEDeere & Company

🇺🇸 US
Smart Money 39
641.86
USD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
49/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
30/100
Dalio Risk ?
61/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$205.5
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
38/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (38/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Olumsuz | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 4 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $1.4B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-22.2 geriledi ($1.8B → $1.4B). Kısa vadede olumsuz sinyal.
3 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 3 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 1.97x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.20x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($1.3B) kârın %95'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 6.17. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 19.5. Pahalı değerleme.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+20.1 artabilir ($1.4B → $1.7B).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%32.9
VaR 95% ?
%3.24
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.65
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.08
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%20.1
20.02.2026 → 26.05.2026
الانحراف ?
0.87
Parametrik%3.24
Historik%2.64
Cornish-Fisher%2.53
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-22.8%
ROIC ?
7.1%
قيمة DCF ?
152.49
دورة الديون?
Geç Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/7
Yıllık net kâr büyümesi %+110.2
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+32.2)
Brüt kâr marjı güçlü: %35.7
Net kâr marjı: %11.2
FAVÖK marjı güçlü: %25.9
Toplam borç: 64.2B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 55.3B USD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 2.29x
Cari oran güçlü: 2.20x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 8.9B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 2.2B USD
Serbest nakit akışı pozitif: 1.3B USD
ROE düşük: %4.9
ROA düşük: %1.3
İşletme kârı pozitif: 2.3B USD
Faiz karşılama oranı güçlü: 4.5x (Faiz: 710.0M USD)
Ödenmiş sermaye: 269.6M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 42.2B USD
CAPEX: 903.0M USD (Hasılatın %7.3'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+10.4 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 581.49 USD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %72'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %11.2
Net kâr marjı %11.2 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -2.4 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %11.4
ROE %11.4 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %25.9
FAVÖK marjı %25.9 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %35.7
Hasılat başına brüt kâr %35.7. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %6.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %6.9'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 27.4x القطاع: 26.5x
F/K 27.4x — sektör medyanının (26.5x) %4 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 6.17x القطاع: 4.51x
PD/DD 6.17x — sektör medyanının (4.51x) %37 üzerinde.
EV/EBITDA 19.5x القطاع: 15.8x
EV/EBITDA 19.5x — sektör medyanının (15.8x) %24 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 2.20x
Cari oran 2.20x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 5.5x
Net Borç/EBITDA 5.5x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 2.29x
Borç/Özkaynak 2.29x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 4.0x
Faiz karşılama 4.0x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+4.8
Hasılat yıllık %4.8 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+7.0
Net kâr yıllık %7.0 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
49/100
Orta düzey sağlamlık (49/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-22.8%
Eksi %22.8 beklenen değer (495.09) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 536.44 | PD/DD hedefi: 495.55 | EV/EBITDA hedefi: 518.38 | DCF hedefi: 160.25
Damodaran Değerleme
30/100
Düşük Damodaran skoru (30/100). ROIC (%7.1) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
61/100
Orta düzey borç riski (61/100). Faiz karşılama oranı 4.0x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 5.5x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 37/100 | Borç Servis: 88/100 | Kalite: 89/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%7.1
ROIC (%7.1) sermaye maliyetinin (8.0%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %8.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
152.49
DCF (152.49) güncel fiyatın %76.2 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 640.98
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
$205.5
Güncel fiyat Graham değerinin %67.9 üzerinde ($205.5) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
27.4x vs 26.5x
Sektör medyanının %4 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
6.17x vs 4.51x
Sektörden %37 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
19.5x vs 15.8x
Sektörden %24 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%7.1 vs %8.0 WACC
ROIC 0.9 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%10.4 vs %24.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %10.4
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (641.86), TRAMA-99 çizgisinin %10.4 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 641.86
TRAMA: 581.49
الفرق: %+10.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

DE — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.