D03Del Monte Pacific Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
0.06
SGD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
71/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
76/100
Dalio Risk ?
39/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Önceki yıl cari oran verisi yok (C6); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
Aktif Metrik?
3/4
Güven?
69%
Lothien Sağlamlık Özeti
82/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (82/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 1 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$21M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+59.4 arttı (S$13M → S$21M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+192.6 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Likidite Riski
Cari oran 0.30x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 1.7. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 3.3. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 71/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%50.5
VaR 95% ?
%5.36
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%7.53
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%6.44
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%47.2
10.12.2025 → 09.10.2026
Çarpıklık ?
1.26
Parametrik%5.36
Historik%4.58
Cornish-Fisher%3.65
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+116.7%
ROIC ?
26.1%
DCF Değer ?
6.98
Borç Döngüsü?
Daralma
Bilanço Analizi? Q2026/7
Yıllık net kâr büyümesi %+61.7
Yıllık hasılat daraldı (%-8.9)
Brüt kâr marjı: %33.7
Net kâr marjı: %7.3
FAVÖK marjı güçlü: %40.6
Toplam borç: 1.3B SGD
Net borç hasılatın üzerinde: 1.3B SGD
Cari oran < 1: 0.30x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 5.1M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 73.7M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 13.4M SGD
ROA: %2.1
İşletme kârı pozitif: 52.4M SGD
Faiz karşılama oranı güçlü: 5.5x (Faiz: 21.1M SGD)
Ödenmiş sermaye: 1.9B SGD
Net işletme sermayesi negatif: -780.2M SGD — kısa vadeli baskı
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %21.2 (60.3M SGD)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-22.0 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.07 SGD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %7.3
Net kâr marjı %7.3 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +2.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-3.9
ROE %-3.9 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %40.6
FAVÖK marjı %40.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %33.7
Hasılat başına brüt kâr %33.7. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %18.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %18.9'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 1.7x Sektör: 13.1x
F/K 1.7x — sektör medyanının (13.1x) %87 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
EV/EBITDA 3.3x Sektör: 5.7x
EV/EBITDA 3.3x — sektör medyanının (5.7x) %42 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 0.30x
Cari oran 0.30x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 3.1x
Net Borç/EBITDA 3.1x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Faiz Karşılama Oranı 4.7x
Faiz karşılama 4.7x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+9.0
Hasılat yıllık %9.0 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+192.6
Net kâr yıllık %192.6 artmış (2026/7) — olağanüstü kâr büyümesi.
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
71/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (71/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+116.7%
Artı %116.7 beklenen değer (0.13) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %69.
Bileşenler: FK hedefi: 0.18 | EV/EBITDA hedefi: 0.10 | DCF hedefi: 0.18
Damodaran Değerleme
76/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (76/100). ROIC (%26.1) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
39/100
Yüksek borç riski (39/100). Faiz karşılama oranı 4.7x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 3.1x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 62/100 | Borç Servis: 50/100 | Kalite: 58/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%26.1
ROIC (%26.1) sermaye maliyetini 21.2 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %4.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
6.98
DCF modeli 6.98 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %11534.3 ucuz.
Mevcut fiyat: 0.06
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Nötr
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
1.7x vs 13.1x
Sektör medyanının %87 altında — ucuz
EV/EBITDA
3.3x vs 5.7x
Sektörden %42 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%26.1 vs %4.9 WACC
ROIC 21.2 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%5.8 vs %36.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %5.8
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (0.06), TRAMA-99 çizgisinin %22.0 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Fiyat:: 0.06
TRAMA: 0.07
Fark: %-22.0
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
D03 — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.