D03Del Monte Pacific Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
0.06
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
71/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
76/100
Dalio Risk ?
39/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Önceki yıl cari oran verisi yok (C6); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
69%
ملخص متانة لوذيان
82/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (82/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 1 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$21M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+59.4 arttı (S$13M → S$21M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+192.6 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Likidite Riski
Cari oran 0.30x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 1.7. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 3.3. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 71/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%50.5
VaR 95% ?
%5.36
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%7.53
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%6.44
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%47.2
10.12.2025 → 09.10.2026
الانحراف ?
1.26
Parametrik%5.36
Historik%4.58
Cornish-Fisher%3.65
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+116.7%
ROIC ?
26.1%
قيمة DCF ?
6.98
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/7
Yıllık net kâr büyümesi %+61.7
Yıllık hasılat daraldı (%-8.9)
Brüt kâr marjı: %33.7
Net kâr marjı: %7.3
FAVÖK marjı güçlü: %40.6
Toplam borç: 1.3B SGD
Net borç hasılatın üzerinde: 1.3B SGD
Cari oran < 1: 0.30x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 5.1M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 73.7M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 13.4M SGD
ROA: %2.1
İşletme kârı pozitif: 52.4M SGD
Faiz karşılama oranı güçlü: 5.5x (Faiz: 21.1M SGD)
Ödenmiş sermaye: 1.9B SGD
Net işletme sermayesi negatif: -780.2M SGD — kısa vadeli baskı
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %21.2 (60.3M SGD)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-22.0 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.07 SGD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %7.3
Net kâr marjı %7.3 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +2.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-3.9
ROE %-3.9 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %40.6
FAVÖK marjı %40.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %33.7
Hasılat başına brüt kâr %33.7. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %18.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %18.9'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 1.7x القطاع: 13.1x
F/K 1.7x — sektör medyanının (13.1x) %87 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
EV/EBITDA 3.3x القطاع: 5.7x
EV/EBITDA 3.3x — sektör medyanının (5.7x) %42 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 0.30x
Cari oran 0.30x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 3.1x
Net Borç/EBITDA 3.1x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Faiz Karşılama Oranı 4.7x
Faiz karşılama 4.7x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+9.0
Hasılat yıllık %9.0 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+192.6
Net kâr yıllık %192.6 artmış (2026/7) — olağanüstü kâr büyümesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
71/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (71/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+116.7%
Artı %116.7 beklenen değer (0.13) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %69.
Bileşenler: FK hedefi: 0.18 | EV/EBITDA hedefi: 0.10 | DCF hedefi: 0.18
Damodaran Değerleme
76/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (76/100). ROIC (%26.1) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
39/100
Yüksek borç riski (39/100). Faiz karşılama oranı 4.7x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 3.1x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 62/100 | Borç Servis: 50/100 | Kalite: 58/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%26.1
ROIC (%26.1) sermaye maliyetini 21.2 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %4.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
6.98
DCF modeli 6.98 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %11534.3 ucuz.
Mevcut fiyat: 0.06
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Nötr
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
1.7x vs 13.1x
Sektör medyanının %87 altında — ucuz
EV/EBITDA
3.3x vs 5.7x
Sektörden %42 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%26.1 vs %4.9 WACC
ROIC 21.2 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%5.8 vs %36.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %5.8
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (0.06), TRAMA-99 çizgisinin %22.0 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 0.06
TRAMA: 0.07
الفرق: %-22.0
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
D03 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.