D01DFI Retail Group Holdings Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
3.29
SGD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
66/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
65/100
Dalio Risk ?
46/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
S$1.2
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
69/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (69/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 9 | Negatif: 4 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$390M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+351.9 arttı (S$86M → S$390M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+351.9 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+204.4 arttı (S$2.8B → S$8.6B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+204.4 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 10.84x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Likidite Riski
Cari oran 0.41x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$740M) kârın %190'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 6.0. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 17.32. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 4.3. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %183.1. Sermaye verimli kullanılıyor.
Özkaynak Eriyor
Özkaynak çeyreklik %-26.9 düştü. Zarar veya temettü ile sermaye eriyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-65.2 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%36.7
VaR 95% ?
%3.79
daily max loss
VaR 99% ?
%5.37
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.18
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%36.2
11.03.2026 → 05.10.2026
Skewness ?
0.08
Parametrik%3.79
Historik%3.34
Cornish-Fisher%3.64
Return Distribution
Valuation
Potential?
+28.0%
ROIC ?
11.9%
DCF Value ?
43.29
Debt Cycle?
Daralma
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+351.9
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+204.4)
Brüt kâr marjı güçlü: %36.8
Net kâr marjı düşük: %4.5
FAVÖK marjı düşük: %5.4
Toplam borç: 3.0B SGD
Net borç: 2.8B SGD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 11.65x
Cari oran < 1: 0.41x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 209.7M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 1.1B SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 740.4M SGD
ROE yüksek: %150.3 — özkaynak verimli kullanılıyor
ROA: %6.8
Ödenmiş sermaye: 1.4B SGD
Net işletme sermayesi negatif: -1.9B SGD — kısa vadeli baskı
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-10.0 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 3.66 SGD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %22
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %4.5
Net kâr marjı %4.5 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +1.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %183.1
ROE %183.1 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %5.4
FAVÖK marjı %5.4 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %36.8
Hasılat başına brüt kâr %36.8. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %9.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %9.6'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 6.0x Sector: 8.6x
F/K 6.0x — sektör medyanına (8.6x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 17.32x Sector: 1.92x
PD/DD 17.32x — sektör medyanının %802 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 4.3x Sector: 5.6x
EV/EBITDA 4.3x — sektör medyanı (5.6x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 0.41x
Cari oran 0.41x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 1.8x
Net Borç/EBITDA 1.8x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 11.65x
Borç/Özkaynak 11.65x — çok yüksek kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 9.8x
Faiz karşılama 9.8x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+204.4
Hasılat yıllık %204.4 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+351.9
Net kâr yıllık %351.9 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 180.1M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 75.2M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
66/100
İyi sağlamlık (66/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+28.0%
Artı %28.0 beklenen değer (4.25) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 4.41 | PD/DD hedefi: 0.83 | EV/EBITDA hedefi: 4.34 | DCF hedefi: 9.96
Damodaran Değerleme
65/100
Orta Damodaran skoru (65/100). ROIC (%11.9) – WACC (%8.0) farkı +3.9 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
46/100
Yüksek borç riski (46/100). Faiz karşılama oranı 9.8x — güçlü. Borç/EBITDA 1.8x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 35/100 | Borç Servis: 60/100 | Kalite: 72/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%11.9
ROIC (%11.9) sermaye maliyetini hafifçe (3.9 puan) aşıyor.
WACC: %8.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
43.29
DCF modeli 43.29 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %1203.9 ucuz.
Mevcut fiyat: 3.32
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
S$1.2
Graham içsel değer: S$1.2. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
6.0x vs 8.6x
Sektör medyanının %30 altında — ucuz
PD/DD Oranı
17.32x vs 1.92x
Sektörden %802 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
4.3x vs 5.6x
Sektörden %24 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%11.9 vs %8.0 WACC
ROIC 3.9 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%3.8 vs %10.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %3.8
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (3.29), TRAMA-99 çizgisinin %10.0 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 3.29
TRAMA: 3.66
Difference: %-10.0
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
D01 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.