CUVClinuvel Pharmaceuticals Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
7.56
AUD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
81/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
79/100
Dalio Risk ?
98/100
Piotroski ?
2/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$9.1
Makul
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
73/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (73/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$8M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-1.0 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %36.1. Her 100A$ satıştan 36A$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından A$250M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 14.81x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$9M) kârın %104'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 11.3. Makul değerleme aralığında.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 3.2. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 81/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%41.9
VaR 95% ?
%4.48
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%6.27
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%6.29
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%44.7
19.12.2025 → 15.10.2026
الانحراف ?
-0.27
Parametrik%4.48
Historik%3.88
Cornish-Fisher%4.49
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+116.8%
ROIC ?
123.6%
قيمة DCF ?
13.25
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (8.5M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-6.2)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (23.5M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-1.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %83.2
Net kâr marjı yüksek: %36.1
FAVÖK yatay seyrede (10.1M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %43.1
Toplam borç: 1.9M AUD
Net nakit pozisyonunda: -250.1M AUD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.01x
Cari oran güçlü: 14.81x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 252.1M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 36.9M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 8.8M AUD
ROE düşük: %3.1
ROA: %2.9
Toplam varlıklar: 295.1M AUD (%+0.0)
Özkaynak: 272.9M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 9.9M AUD
Ödenmiş sermaye: 50.4M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 265.4M AUD
CAPEX: 400,485 AUD (Hasılatın %1.7'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-25.6 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 10.17 AUD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %96'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %36.1
Net kâr marjı %36.1 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %12.4
ROE %12.4 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %43.1
FAVÖK marjı %43.1 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %83.2
Hasılat başına brüt kâr %83.2. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %37.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %37.6'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 11.3x القطاع: 35.0x
F/K 11.3x — sektör medyanının (35.0x) %68 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.40x القطاع: 3.02x
PD/DD 1.40x — sektör medyanının (3.02x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 3.2x القطاع: 15.0x
EV/EBITDA 3.2x — sektör medyanının (15.0x) %78 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 14.81x
Cari oran 14.81x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.01x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 348.5x
Faiz karşılama 348.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-1.0
Hasılat yıllık %-1.0 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-6.2
Net kâr yıllık %-6.2 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 8.8M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 8.8M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
81/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (81/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+116.8%
Artı %116.8 beklenen değer (16.39) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 22.68 | PD/DD hedefi: 16.84 | EV/EBITDA hedefi: 22.68 | DCF hedefi: 13.25
Damodaran Değerleme
79/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (79/100). ROIC (%123.6) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
98/100
Düşük borç riski (98/100). Faiz karşılama oranı 348.5x — güçlü. Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 99/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 91/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%123.6
ROIC (%123.6) sermaye maliyetini 110.2 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %13.4
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
13.25
DCF modeli 13.25 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %75.3 ucuz.
Mevcut fiyat: 7.56
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
2/9
Zayıf Piotroski (2/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
A$9.1
Graham içsel değer: A$9.1. Makul
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
11.3x vs 35.0x
Sektör medyanının %68 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.40x vs 3.02x
Sektörden %54 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
3.2x vs 15.0x
Sektörden %78 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%123.6 vs %13.4 WACC
ROIC 110.2 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%36.1 vs %43.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %36.1
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (7.56), TRAMA-99 çizgisinin %25.6 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 7.56
TRAMA: 10.17
الفرق: %-25.6
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
CUV — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.