CQECharter Hall Social Infrastructure REIT

🇦🇺 Avustralya Borsası
2.28
AUD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
72/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
27/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
68/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$4.7
Ucuz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
73/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (73/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 0 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$23M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %74.3. Her 100A$ satıştan 74A$ kâr kalıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.17x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$21M) kârın %94'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 9.3. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.58. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Lothien Sağlamlık Skoru: 72/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%24.4
VaR 95% ?
%2.67
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.72
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.43
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%36.1
23.10.2025 → 05.10.2026
الانحراف ?
0.60
Parametrik%2.67
Historik%2.68
Cornish-Fisher%2.27
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+46.9%
قيمة DCF ?
1.04
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (22.6M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+27.5
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (30.4M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+3.7)
Brüt kâr marjı güçlü: %82.4
Net kâr marjı yüksek: %74.3
FAVÖK yatay seyrede (33.8M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %111.1
Toplam borç: 801.1M AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 767.5M AUD
Borç/Özkaynak oranı: 0.55x
Cari oran güçlü: 2.17x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 33.6M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 21.4M AUD
ROE düşük: %1.6
ROA düşük: %1.0
Toplam varlıklar: 2.3B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 1.5B AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 19.4M AUD
Faiz karşılama oranı: 2.8x (Faiz: 11.9M AUD)
Ödenmiş sermaye: 371.1M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 33.7M AUD
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-6.4 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 2.44 AUD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %3
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %74.3
Net kâr marjı %74.3 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %6.2
ROE %6.2 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %111.1
FAVÖK marjı %111.1 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %82.4
Hasılat başına brüt kâr %82.4. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %70.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %70.1'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 9.3x القطاع: 18.2x
F/K 9.3x — sektör medyanının (18.2x) %49 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.58x القطاع: 2.37x
PD/DD 0.58x — sektör medyanının (2.37x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 11.9x القطاع: 10.3x
EV/EBITDA 11.9x — sektör medyanının (10.3x) %15 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 2.17x
Cari oran 2.17x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 5.9x
Net Borç/EBITDA 5.9x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.55x
Borç/Özkaynak 0.55x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 2.8x
Faiz karşılama 2.8x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+3.7
Hasılat yıllık %3.7 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+27.5
Net kâr yıllık %27.5 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 20.2M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 11.8M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
72/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (72/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+46.9%
Artı %46.9 beklenen değer (3.35) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 4.52 | PD/DD hedefi: 6.84 | EV/EBITDA hedefi: 1.97 | DCF hedefi: 1.04
Damodaran Değerleme
27/100
Düşük Damodaran skoru (27/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
68/100
Orta düzey borç riski (68/100). Faiz karşılama oranı 2.8x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 5.9x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 80/100 | Kalite: 89/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1.04
DCF (1.04) güncel fiyatın %54.5 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 2.28
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$4.7
Graham içsel değer: A$4.7. Ucuz
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
9.3x vs 18.2x
Sektör medyanının %49 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.58x vs 2.37x
Sektörden %76 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
11.9x vs 10.3x
Sektörden %15 daha yüksek EV/EBITDA
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (2.28), TRAMA-99 çizgisinin %6.4 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 2.28
TRAMA: 2.44
الفرق: %-6.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
CQE — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.