CIAChampion Iron Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
2.38
AUD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
67/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
60/100
Dalio Risk ?
52/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
A$3.5
Ucuz
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
72%
Сводка надежности Lothien
8/100
Lothien Sağlamlık: Çok Zayıf (8/100)
Temel göstergelerin çoğu olumsuz. Lothien sağlamlık skoru düşük seviyede. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 8 | Nötr: 2
Net Zarar
Son çeyrekte -A$42M zarar açıklandı. Yatırımcı dikkatli olmalı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-279.1 geriledi (A$23M → -A$42M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-274.6 düştü. Uzun vadede endişe verici.
3 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 3 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-8.5 düştü. Şirket daralmada.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %20.6 → %5.9 (-14.7 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.75x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Borç Hızla Artıyor
Toplam borç çeyreklik %+30.8 arttı. Finansman maliyetleri yükselir.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-88.5 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 12.7. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.82. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+122.0 artabilir (-A$42M → A$9M).

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%40.7
VaR 95% ?
%4.46
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%6.20
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%6.17
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%64.0
16.01.2026 → 16.10.2026
Асимметрия ?
-0.22
Parametrik%4.46
Historik%4.37
Cornish-Fisher%4.53
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+61.3%
ROIC ?
5.1%
Значение DCF ?
5.95
Долговой цикл?
Geç Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-279.1 düşerek -41.9M AUD oldu
Yıllık net kâr %-274.6 geriledi
Hasılat çeyreklik %-13.9 düştü (359.8M AUD)
Yıllık hasılat daraldı (%-8.5)
Brüt kâr marjı düşük: %5.9
Brüt marj değişimi: %-14.7 puan
Net kâr marjı negatif: %-11.6 — zarar ediyor
FAVÖK çeyreklik %-88.5 düştü (12.3M AUD)
FAVÖK marjı düşük: %3.4
Toplam borç %+30.8 arttı → 1.4B AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 1.2B AUD
Borç/Özkaynak oranı: 0.88x
Cari oran: 1.56x — yeterli likidite
Nakit %-33.1 azaldı → 200.2M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 51.4M AUD
Serbest nakit akışı negatif: -52.4M AUD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE negatif: %-2.6 — zarar var
ROA düşük: %-1.0
Toplam varlıklar %+16.6 büyüdü → 4.1B AUD
Özkaynak: 1.6B AUD (%+4.9)
İşletme kârı negatif: -1.2M AUD — faaliyet zararı
Faiz karşılama oranı: 1.5x (Faiz: 8.2M AUD)
Ödenmiş sermaye: 560.0M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 298.3M AUD
İşletme sermayesi değişimi: %-41.9
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %28.9 (103.8M AUD)
Fiyat TRAMA-99 altında: %-36.1 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 3.72 AUD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %20
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %-11.6
Net kâr marjı %-11.6 — zarar dönemi. Bir önceki çeyreğe göre -17.2 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %6.6
ROE %6.6 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %3.4
FAVÖK marjı %3.4 — düşük ancak pozitif.
Brüt Kâr Marjı %5.9
Hasılat başına brüt kâr %5.9. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-1.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-1.9'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Оценка
F/K Oranı 12.7x Сектор: 20.9x
F/K 12.7x — sektör medyanının (20.9x) %39 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.82x Сектор: 2.98x
PD/DD 0.82x — sektör medyanının (2.98x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 7.1x Сектор: 9.5x
EV/EBITDA 7.1x — sektör medyanı (9.5x) ile uyumlu.
Задолженность
Cari Oran 1.56x
Cari oran 1.56x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 3.9x
Net Borç/EBITDA 3.9x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.88x
Borç/Özkaynak 0.88x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 5.1x
Faiz karşılama 5.1x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %-8.5
Hasılat yıllık %-8.5 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-274.6
Net kâr yıllık %-274.6 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
67/100
İyi sağlamlık (67/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+61.3%
Artı %61.3 beklenen değer (3.84) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 2.10 | PD/DD hedefi: 7.14 | EV/EBITDA hedefi: 3.20 | DCF hedefi: 5.95
Damodaran Değerleme
60/100
Orta Damodaran skoru (60/100). ROIC (%5.1) – WACC (%8.7) farkı -3.6 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
52/100
Orta düzey borç riski (52/100). Faiz karşılama oranı 5.1x — güçlü. Borç/EBITDA 3.9x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 57/100 | Borç Servis: 84/100 | Kalite: 58/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%5.1
ROIC (%5.1) sermaye maliyetinin (8.7%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %8.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
5.95
DCF modeli 5.95 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %149.8 ucuz.
Mevcut fiyat: 2.38
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Zayıf
Graham İçsel Değer
A$3.5
Graham içsel değer: A$3.5. Ucuz
Ucuz
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
12.7x vs 20.9x
Sektör medyanının %39 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.82x vs 2.98x
Sektörden %72 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
7.1x vs 9.5x
Sektörden %26 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%5.1 vs %8.7 WACC
ROIC 3.6 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%4.3 vs %21.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %4.3
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (2.38), TRAMA-99 çizgisinin %36.1 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Цена:: 2.38
TRAMA: 3.72
Разница: %-36.1
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
CIA — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.