CGFChallenger Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
9.85
AUD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
67/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
41/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
66/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Güncel cari oran verisi eksik (C6); brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
A$9.9
Makul
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
58/100
Lothien Sağlamlık: Orta (58/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$126M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+162.9 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-23.1 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %28.6. Her 100A$ satıştan 29A$ kâr kalıyor.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 1.91x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$472M) kârın %374'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 13.0. Makul değerleme aralığında.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+27.8 artabilir (A$126M → A$161M).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%27.9
VaR 95% ?
%2.84
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.04
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.10
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%22.8
19.12.2025 → 13.03.2026
الانحراف ?
0.13
Parametrik%2.84
Historik%2.67
Cornish-Fisher%2.66
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+13.1%
قيمة DCF ?
6.37
دورة الديون?
Geç Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (126.4M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+162.9
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (442.3M AUD)
Yıllık hasılat daraldı (%-23.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %486.1
Net kâr marjı yüksek: %28.6
FAVÖK yatay seyrede (312.5M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %70.7
Toplam borç: 8.5B AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 7.8B AUD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 2.08x
Nakit ve benzerleri: 680.7M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 1.9B AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 472.1M AUD
ROE düşük: %3.1
ROA düşük: %0.3
Toplam varlıklar: 36.8B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 4.1B AUD (%+0.0)
Faiz karşılama oranı: 3.5x (Faiz: 89.3M AUD)
Ödenmiş sermaye: 683.8M AUD
CAPEX: 125,000 AUD (Hasılatın %0.0'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-0.3
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 9.88 AUD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %28.6
Net kâr marjı %28.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %12.4
ROE %12.4 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %70.7
FAVÖK marjı %70.7 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %486.1
Hasılat başına brüt kâr %486.1. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %106.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %106.7'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 13.0x القطاع: 18.2x
F/K 13.0x — sektör medyanına (18.2x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.62x القطاع: 2.37x
PD/DD 1.62x — sektör medyanının (2.37x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 11.5x القطاع: 10.3x
EV/EBITDA 11.5x — sektör medyanının (10.3x) %11 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Net Borç / EBITDA 6.8x
Net Borç/EBITDA 6.8x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 2.08x
Borç/Özkaynak 2.08x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 3.5x
Faiz karşılama 3.5x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-23.1
Hasılat yıllık %-23.1 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+162.9
Net kâr yıllık %162.9 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 87.2M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 69.0M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
67/100
İyi sağlamlık (67/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+13.1%
Artı %13.1 beklenen değer (11.14) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 14.70 | PD/DD hedefi: 14.98 | EV/EBITDA hedefi: 8.85 | DCF hedefi: 6.37
Damodaran Değerleme
41/100
Düşük Damodaran skoru (41/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
66/100
Orta düzey borç riski (66/100). Faiz karşılama oranı 3.5x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 6.8x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 69/100 | Kalite: 62/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
6.37
DCF (6.37) güncel fiyatın %35.3 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 9.85
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Güncel cari oran verisi eksik (C6)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$9.9
Graham içsel değer: A$9.9. Makul
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
13.0x vs 18.2x
Sektör medyanının %28 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.62x vs 2.37x
Sektörden %32 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
11.5x vs 10.3x
Sektörden %11 daha yüksek EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%28.6 vs %70.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %28.6
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (9.85), TRAMA-99 çizgisi (9.88) ile yakın seviyede (%-0.3). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 9.85
TRAMA: 9.88
الفرق: %-0.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
CGF — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.