CBRECBRE Group

🇺🇸 US
Smart Money 50
133.08
USD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
50/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
28/100
Dalio Risk ?
58/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$54.1
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
67%
Lothien Sağlamlık Özeti
53/100
Lothien Sağlamlık: Orta (53/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 3 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $204M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-35.8 geriledi ($318M → $204M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %1.8. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.08x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %12. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+66.1 arttı ($392M → $651M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 21.8. Pahalı değerleme.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+54.2 artabilir ($204M → $315M).

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Orta
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%33.1
VaR 95% ?
%3.47
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%4.89
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%4.77
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%27.4
29.01.2026 → 01.06.2026
Çarpıklık ?
-0.68
Parametrik%3.47
Historik%3.15
Cornish-Fisher%3.62
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
-15.6%
ROIC ?
5.5%
DCF Değer ?
50.87
Borç Döngüsü?
Geç Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-35.8 düşerek 204.0M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-5.1)
Hasılat çeyreklik %+6.6 büyüdü (11.2B USD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+15.5)
Brüt kâr marjı düşük: %18.6
Net kâr marjı düşük: %1.8
FAVÖK çeyreklik %+66.1 büyüdü (651.0M USD)
FAVÖK marjı düşük: %5.8
Toplam borç: 10.6B USD
Net borç: 9.1B USD
Borç/Özkaynak oranı: 1.26x
Cari oran: 1.14x — yeterli likidite
Nakit %-10.5 azaldı → 1.5B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 138.0M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 24.0M USD
ROE düşük: %2.4
ROA düşük: %0.7
Toplam varlıklar: 30.5B USD (%+1.0)
Özkaynak: 8.4B USD (%-1.4)
İşletme kârı pozitif: 360.0M USD
İşletme kârı büyüme: %+71.4
Faiz karşılama oranı güçlü: 5.3x (Faiz: 123.0M USD)
Ödenmiş sermaye: 289.8M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 1.6B USD
İşletme sermayesi değişimi: %+62.6
CAPEX: 114.0M USD (Hasılatın %1.0'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-5.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 140.87 USD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %1.8
Net kâr marjı %1.8 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -1.2 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %15.4
ROE %15.4 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %5.8
FAVÖK marjı %5.8 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %18.6
Hasılat başına brüt kâr %18.6. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %2.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %2.1'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Değerleme
F/K Oranı 29.8x Sektör: 26.5x
F/K 29.8x — sektör medyanının (26.5x) %12 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 4.61x Sektör: 4.51x
PD/DD 4.61x — sektör medyanının (4.51x) %2 üzerinde.
EV/EBITDA 21.8x Sektör: 15.8x
EV/EBITDA 21.8x — sektör medyanının (15.8x) %38 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Borçluluk
Cari Oran 1.14x
Cari oran 1.14x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 4.8x
Net Borç/EBITDA 4.8x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 1.26x
Borç/Özkaynak 1.26x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 5.0x
Faiz karşılama 5.0x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+15.5
Hasılat yıllık %15.5 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-5.1
Net kâr yıllık %-5.1 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 451.5M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 183.0M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
50/100
Orta düzey sağlamlık (50/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-15.6%
Eksi %15.6 beklenen değer (112.93) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %67.
Bileşenler: FK hedefi: 114.50 | PD/DD hedefi: 135.60 | EV/EBITDA hedefi: 96.99 | DCF hedefi: 50.87
Damodaran Değerleme
28/100
Düşük Damodaran skoru (28/100). ROIC (%5.5) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
58/100
Orta düzey borç riski (58/100). Faiz karşılama oranı 5.0x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 4.8x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 54/100 | Borç Servis: 72/100 | Kalite: 75/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%5.5
ROIC (%5.5) sermaye maliyetinin (8.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %8.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
50.87
DCF (50.87) güncel fiyatın %62.0 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 133.75
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış. Not: önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Güçlü
Graham İçsel Değer
$54.1
Güncel fiyat Graham değerinin %59.6 üzerinde ($54.1) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
29.8x vs 26.5x
Sektör medyanının %12 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
4.61x vs 4.51x
Sektörden %2 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
21.8x vs 15.8x
Sektörden %38 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%5.5 vs %8.8 WACC
ROIC 3.3 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%3.0 vs %5.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %3.0
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (133.08), TRAMA-99 çizgisinin %5.5 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Fiyat:: 133.08
TRAMA: 140.87
Fark: %-5.5
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

CBRE — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.