C9QSinostar PEC Holdings Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
0.10
SGD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
84/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
70/100
Dalio Risk ?
86/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
S$0.5
Ucuz
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
100/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (100/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 13 | Negatif: 1 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$18M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+36.8 arttı (S$13M → S$18M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+650.8 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+24.0 arttı (S$222M → S$276M). Talep güçlü.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından S$83M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.91x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Borç Azalıyor
Toplam borç çeyreklik %-24.6 düştü. Bilanço güçleniyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$15M) kârın %84'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 3.4. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.26. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 0.0. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 84/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-76.9 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Çok Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%58.0
VaR 95% ?
%6.07
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%8.57
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%8.19
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%37.2
24.10.2025 → 22.07.2026
Çarpıklık ?
0.95
Parametrik%6.07
Historik%5.96
Cornish-Fisher%4.61
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+155.6%
ROIC ?
12.5%
DCF Değer ?
1.88
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+36.8 artarak 18.2M SGD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+650.8
Hasılat çeyreklik %+24.0 büyüdü (275.7M SGD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+8.3)
Brüt kâr marjı düşük: %7.3
Brüt marj değişimi: %-1.9 puan
Net kâr marjı: %6.6
FAVÖK yatay seyrede (26.9M SGD)
FAVÖK marjı düşük: %9.8
Toplam borç %-24.6 azaldı → 29.3M SGD
Net nakit pozisyonunda: -83.0M SGD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.09x
Cari oran güçlü: 2.91x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 112.3M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 16.8M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 15.3M SGD
ROE düşük: %5.4
ROA: %4.6
Toplam varlıklar: 395.2M SGD (%+0.6)
Özkaynak %+5.7 arttı → 334.7M SGD
İşletme kârı pozitif: 18.5M SGD
Faiz karşılama oranı güçlü: 87.4x (Faiz: 307,878 SGD)
Ödenmiş sermaye: 960.0M SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 114.7M SGD
İşletme sermayesi değişimi: %+27.8
CAPEX: 1.5M SGD (Hasılatın %0.5'i)
Son 3 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-16.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.12 SGD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %6.6
Net kâr marjı %6.6 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.6 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %7.8
ROE %7.8 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %9.8
FAVÖK marjı %9.8 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %7.3
Hasılat başına brüt kâr %7.3. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %12.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %12.1'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 3.4x Sektör: 24.3x
F/K 3.4x — sektör medyanının (24.3x) %86 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.26x Sektör: 2.04x
PD/DD 0.26x — sektör medyanının (2.04x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 0.0x Sektör: 7.1x
EV/EBITDA 0.0x — sektör medyanının (7.1x) %99 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 2.91x
Cari oran 2.91x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.4x
Net Borç/EBITDA 0.4x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.09x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 46.3x
Faiz karşılama 46.3x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+8.3
Hasılat yıllık %8.3 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+650.8
Net kâr yıllık %650.8 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
84/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (84/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+155.6%
Artı %155.6 beklenen değer (0.23) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 0.27 | PD/DD hedefi: 0.27 | EV/EBITDA hedefi: 0.27 | DCF hedefi: 0.27
Damodaran Değerleme
70/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (70/100). ROIC (%12.5) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
86/100
Düşük borç riski (86/100). Faiz karşılama oranı 46.3x — güçlü. Borç/EBITDA 0.4x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 97/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 48/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%12.5
ROIC (%12.5) sermaye maliyetini hafifçe (0.6 puan) aşıyor.
WACC: %12.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1.88
DCF modeli 1.88 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %1986.3 ucuz.
Mevcut fiyat: 0.09
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
S$0.5
Graham içsel değer: S$0.5. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
3.4x vs 24.3x
Sektör medyanının %86 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.26x vs 2.04x
Sektörden %87 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
0.0x vs 7.1x
Sektörden %99 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%12.5 vs %12.0 WACC
ROIC 0.6 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%2.9 vs %7.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %2.9
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (0.10), TRAMA-99 çizgisinin %16.5 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Fiyat:: 0.10
TRAMA: 0.12
Fark: %-16.5
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
C9Q — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.