C33Chuan Hup Holdings Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
0.28
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
42/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
14/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
89/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
S$0.3
Makul
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
62/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (62/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 3 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$2M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-2.5 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %40.4. Her 100S$ satıştan 40S$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından S$15M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 3.04x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$3M) kârın %151'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.89. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 27.3. Pahalı değerleme.
Düşük ROE
ROE: %3.2. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%37.1
VaR 95% ?
%3.73
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.33
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.79
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%14.5
24.07.2026 → 26.08.2026
الانحراف ?
0.03
Parametrik%3.73
Historik%4.08
Cornish-Fisher%3.69
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-35.7%
قيمة DCF ?
0.06
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (2.3M SGD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+16.9
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (5.6M SGD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-2.5)
Brüt kâr marjı güçlü: %49.5
Net kâr marjı yüksek: %40.4
FAVÖK yatay seyrede (2.2M SGD)
FAVÖK marjı güçlü: %38.9
Toplam borç: 27.9M SGD
Net nakit pozisyonunda: -14.8M SGD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.10x
Cari oran güçlü: 3.04x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 42.7M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 3.7M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 3.5M SGD
ROE düşük: %0.8
ROA düşük: %0.7
Toplam varlıklar: 331.0M SGD (%+0.0)
Özkaynak: 287.5M SGD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 399,878 SGD
Faiz karşılama oranı güçlü: 9.0x (Faiz: 244,086 SGD)
Ödenmiş sermaye: 860.6M SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 51.6M SGD
CAPEX: 244,086 SGD (Hasılatın %4.3'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+24.4 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 0.22 SGD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %23
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %40.4
Net kâr marjı %40.4 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %3.2
ROE %3.2 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %38.9
FAVÖK marjı %38.9 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %49.5
Hasılat başına brüt kâr %49.5. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %61.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %61.2'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 27.9x القطاع: 10.6x
F/K 27.9x — sektör medyanının (10.6x) %164 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 0.89x القطاع: 0.88x
PD/DD 0.89x — sektör medyanının (0.88x) %1 üzerinde.
EV/EBITDA 27.3x القطاع: 9.2x
EV/EBITDA 27.3x — sektör medyanının (9.2x) %197 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 3.04x
Cari oran 3.04x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 3.2x
Net Borç/EBITDA 3.2x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.10x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 9.0x
Faiz karşılama 9.0x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-2.5
Hasılat yıllık %-2.5 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+16.9
Net kâr yıllık %16.9 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 2.1M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 1.6M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
42/100
Orta düzey sağlamlık (42/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-35.7%
Eksi %35.7 beklenen değer (0.18) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 0.11 | PD/DD hedefi: 0.28 | EV/EBITDA hedefi: 0.09 | DCF hedefi: 0.07
Damodaran Değerleme
14/100
Düşük Damodaran skoru (14/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
89/100
Düşük borç riski (89/100). Faiz karşılama oranı 9.0x — güçlü. Borç/EBITDA 3.2x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 76/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.06
DCF (0.06) güncel fiyatın %77.4 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 0.28
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
S$0.3
Graham içsel değer: S$0.3. Makul
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
27.9x vs 10.6x
Sektör medyanının %164 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.89x vs 0.88x
Sektörden %1 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
27.3x vs 9.2x
Sektörden %197 daha yüksek EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%40.4 vs %38.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %40.4
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (0.28), TRAMA-99 çizgisinin %24.4 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
السعر:: 0.28
TRAMA: 0.22
الفرق: %+24.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
C33 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.