C2PUParkway Life Real Estate Investment Trust

🇸🇬 Singapur Borsası
4.01
SGD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
64/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
51/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
66/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
S$3.7
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
69/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (69/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 3 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$165M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+332.5 arttı (S$38M → S$165M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+332.5 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+297.8 arttı (S$39M → S$155M). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+297.8 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %106.5. Her 100S$ satıştan 107S$ kâr kalıyor.
Likidite Riski
Cari oran 0.24x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+204.2 arttı (S$43M → S$131M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 8.1. Makul değerleme aralığında.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 20.1. Pahalı değerleme.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-52.3 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Düşük
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%10.3
VaR 95% ?
%1.08
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%1.52
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%1.48
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%7.5
05.08.2026 → 05.10.2026
Çarpıklık ?
-0.31
Parametrik%1.08
Historik%1.08
Cornish-Fisher%1.11
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
-9.8%
DCF Değer ?
4.31
Borç Döngüsü?
Geç Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+332.5
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+297.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %84.2
Net kâr marjı yüksek: %106.5
FAVÖK marjı güçlü: %84.2
Toplam borç: 895.9M SGD
Net borç hasılatın üzerinde: 837.4M SGD
Borç/Özkaynak oranı: 0.53x
Cari oran < 1: 0.24x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 58.5M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 117.5M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 86.9M SGD
ROE: %9.8
ROA: %6.2
Ödenmiş sermaye: 652.7M SGD
Net işletme sermayesi negatif: -231.5M SGD — kısa vadeli baskı
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-0.1
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 4.01 SGD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %3
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %106.5
Net kâr marjı %106.5 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +8.6 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.4
ROE %14.4 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %84.2
FAVÖK marjı %84.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %84.2
Hasılat başına brüt kâr %84.2. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %41.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %41.9'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 8.1x Sektör: 10.6x
F/K 8.1x — sektör medyanına (10.6x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.55x Sektör: 0.88x
PD/DD 1.55x — sektör medyanının %76 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 20.1x Sektör: 9.2x
EV/EBITDA 20.1x — sektör medyanının (9.2x) %118 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Borçluluk
Cari Oran 0.24x
Cari oran 0.24x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 5.2x
Net Borç/EBITDA 5.2x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.53x
Borç/Özkaynak 0.53x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 13.4x
Faiz karşılama 13.4x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+297.8
Hasılat yıllık %297.8 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+332.5
Net kâr yıllık %332.5 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 75.7M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 31.0M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
64/100
İyi sağlamlık (64/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-9.8%
Eksi %9.8 beklenen değer (3.60) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 5.19 | PD/DD hedefi: 2.38 | EV/EBITDA hedefi: 1.83 | DCF hedefi: 4.31
Damodaran Değerleme
51/100
Orta Damodaran skoru (51/100). Değer yaratma kapasitesi sınırlı. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Orta
Dalio Risk Analizi
66/100
Orta düzey borç riski (66/100). Faiz karşılama oranı 13.4x — güçlü. Borç/EBITDA 5.2x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 56/100 | Kalite: 78/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
4.31
DCF (4.31) güncel fiyatla (%+7.9) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 3.99
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
S$3.7
Graham içsel değer: S$3.7. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
8.1x vs 10.6x
Sektör medyanının %24 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.55x vs 0.88x
Sektörden %76 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
20.1x vs 9.2x
Sektörden %118 daha yüksek EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%102.9 vs %63.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %102.9
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (4.01), TRAMA-99 çizgisi (4.01) ile yakın seviyede (%-0.1). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Fiyat:: 4.01
TRAMA: 4.01
Fark: %-0.1
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
C2PU — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.