BVSBravura Solutions Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
3.20
AUD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
71/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
60/100
Dalio Risk ?
95/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$1.2
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
77/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (77/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 6 | Negatif: 0 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$28M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+49.4 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %39.3. Her 100A$ satıştan 39A$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından A$43M fazla. Borç riski düşük.
Makul F/K
Trailing F/K: 12.7. Makul değerleme aralığında.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 11.78. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %92.7. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 71/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Çok Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%58.1
VaR 95% ?
%5.93
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%8.43
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%5.97
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%41.0
22.10.2025 → 06.02.2026
Асимметрия ?
2.42
Parametrik%5.93
Historik%5.03
Cornish-Fisher%1.80
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+17.2%
ROIC ?
54.6%
Значение DCF ?
2.11
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (27.7M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+49.4
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (70.6M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+10.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %100.0
Net kâr marjı yüksek: %39.3
FAVÖK yatay seyrede (22.8M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %32.3
Toplam borç: 6.9M AUD
Net nakit pozisyonunda: -43.4M AUD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.06x
Cari oran: 1.44x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 50.3M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 82.8M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 19.8M AUD
ROE yüksek: %23.2 — özkaynak verimli kullanılıyor
ROA güçlü: %13.4 — varlıklar etkin kullanılıyor
Toplam varlıklar: 206.8M AUD (%+0.0)
Özkaynak: 119.7M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 17.4M AUD
Ödenmiş sermaye: 440.5M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 33.4M AUD
CAPEX: 874,500 AUD (Hasılatın %1.2'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+29.2 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 2.48 AUD
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %39.3
Net kâr marjı %39.3 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %92.7
ROE %92.7 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %32.3
FAVÖK marjı %32.3 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %100.0
Hasılat başına brüt kâr %100.0. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %28.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %28.1'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 12.7x Сектор: 35.2x
F/K 12.7x — sektör medyanının (35.2x) %64 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 11.78x Сектор: 3.53x
PD/DD 11.78x — sektör medyanının %234 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 15.0x Сектор: 16.9x
EV/EBITDA 15.0x — sektör medyanı (16.9x) ile uyumlu.
Задолженность
Cari Oran 1.44x
Cari oran 1.44x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.1x
Net Borç/EBITDA 0.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.06x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 351.2x
Faiz karşılama 351.2x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+10.1
Hasılat yıllık %10.1 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+49.4
Net kâr yıllık %49.4 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 23.1M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 16.2M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
71/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (71/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+17.2%
Artı %17.2 beklenen değer (3.75) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 9.05 | PD/DD hedefi: 1.20 | EV/EBITDA hedefi: 3.61 | DCF hedefi: 2.11
Damodaran Değerleme
60/100
Orta Damodaran skoru (60/100). ROIC (%54.6) – WACC (%14.2) farkı +40.4 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
95/100
Düşük borç riski (95/100). Faiz karşılama oranı 351.2x — güçlü. Borç/EBITDA 0.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 98/100 | Borç Servis: 86/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%54.6
ROIC (%54.6) sermaye maliyetini 40.4 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %14.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
2.11
DCF (2.11) güncel fiyatın %33.9 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 3.20
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$1.2
Graham içsel değer: A$1.2. Pahalı
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
12.7x vs 35.2x
Sektör medyanının %64 altında — ucuz
PD/DD Oranı
11.78x vs 3.53x
Sektörden %234 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
15.0x vs 16.9x
Sektörden %11 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%54.6 vs %14.2 WACC
ROIC 40.4 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%39.3 vs %32.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %39.3
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (3.20), TRAMA-99 çizgisinin %29.2 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
Цена:: 3.20
TRAMA: 2.48
Разница: %+29.2
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
BVS — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.