BQDEnvictus International Holdings Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
0.34
SGD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
54/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
44/100
Dalio Risk ?
59/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Önceki yıl cari oran verisi yok (C6); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
S$0.4
Makul
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
67%
Lothien Sağlamlık Özeti
67/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (67/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$2M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+38.6 arttı (S$2M → S$2M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+91.2 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.97x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (S$2M) ama FCF negatif (-S$21M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Makul F/K
Trailing F/K: 10.7. Makul değerleme aralığında.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 5.5. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+38.5 artabilir (S$2M → S$3M).

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Çok Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%69.9
VaR 95% ?
%7.16
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%10.16
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%11.60
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%34.9
13.11.2025 → 22.09.2026
Çarpıklık ?
0.51
Parametrik%7.16
Historik%5.53
Cornish-Fisher%5.57
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+2.9%
ROIC ?
8.4%
DCF Değer ?
0.36
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+38.6 artarak 2.2M SGD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+91.2
Hasılat çeyreklik %+6.9 büyüdü (61.7M SGD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+4.7)
Brüt kâr marjı güçlü: %42.0
Net kâr marjı düşük: %3.6
FAVÖK çeyreklik %+7.6 büyüdü (7.8M SGD)
FAVÖK marjı: %12.6
Toplam borç %+24.9 arttı → 97.9M SGD
Net borç hasılatın üzerinde: 74.8M SGD
Borç/Özkaynak oranı: 1.27x
Cari oran: 1.03x — yeterli likidite
Nakit %-12.2 azaldı → 23.1M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 4.6M SGD
Serbest nakit akışı negatif: -21.5M SGD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %2.9
ROA düşük: %1.1
Toplam varlıklar %+10.4 büyüdü → 206.2M SGD
Özkaynak: 76.9M SGD (%+2.2)
İşletme kârı pozitif: 3.7M SGD
İşletme kârı büyüme: %+27.9
Faiz karşılama oranı güçlü: 39.7x (Faiz: 195,688 SGD)
Ödenmiş sermaye: 304.2M SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 2.1M SGD
İşletme sermayesi değişimi: %-66.6
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %42.3 (26.1M SGD)
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+24.7 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 0.27 SGD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %3.6
Net kâr marjı %3.6 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.8 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %12.7
ROE %12.7 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %12.6
FAVÖK marjı %12.6 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %42.0
Hasılat başına brüt kâr %42.0. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-7.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-7.2'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Değerleme
F/K Oranı 10.7x Sektör: 13.1x
F/K 10.7x — sektör medyanına (13.1x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.35x Sektör: 1.19x
PD/DD 1.35x — sektör medyanının (1.19x) %13 üzerinde.
EV/EBITDA 5.5x Sektör: 5.7x
EV/EBITDA 5.5x — sektör medyanı (5.7x) ile uyumlu.
Borçluluk
Cari Oran 1.03x
Cari oran 1.03x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 3.0x
Net Borç/EBITDA 3.0x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 1.27x
Borç/Özkaynak 1.27x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 45.3x
Faiz karşılama 45.3x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+4.7
Hasılat yıllık %4.7 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+91.2
Net kâr yıllık %91.2 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
54/100
Orta düzey sağlamlık (54/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
+2.9%
Artı %2.9 beklenen değer (0.35) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %67.
Bileşenler: FK hedefi: 0.41 | PD/DD hedefi: 0.31 | EV/EBITDA hedefi: 0.35 | DCF hedefi: 0.36
Damodaran Değerleme
44/100
Düşük Damodaran skoru (44/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
59/100
Orta düzey borç riski (59/100). Faiz karşılama oranı 45.3x — güçlü. Borç/EBITDA 3.0x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 65/100 | Borç Servis: 76/100 | Kalite: 77/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%8.4
ROIC (%8.4) sermaye maliyetini hafifçe (0.1 puan) aşıyor.
WACC: %8.3
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.36
DCF (0.36) güncel fiyatla (%+7.3) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 0.34
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Zayıf
Graham İçsel Değer
S$0.4
Graham içsel değer: S$0.4. Makul
Makul
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
10.7x vs 13.1x
Sektör medyanının %18 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.35x vs 1.19x
Sektörden %13 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
5.5x vs 5.7x
Sektörden %3 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%8.4 vs %8.3 WACC
ROIC 0.1 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%4.0 vs %13.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %4.0
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (0.34), TRAMA-99 çizgisinin %24.7 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
Fiyat:: 0.34
TRAMA: 0.27
Fark: %+24.7
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
BQD — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.