BPTBeach Energy Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
0.87
AUD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
80/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
59/100
Dalio Risk ?
65/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$2.0
Ucuz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
71/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (71/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$70M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+742.5 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-8.8 düştü. Şirket daralmada.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 7.0. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.61. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 2.5. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 80/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-21.4 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%34.6
VaR 95% ?
%3.66
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.15
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%5.15
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%37.5
24.03.2026 → 29.09.2026
الانحراف ?
-0.20
Parametrik%3.66
Historik%3.58
Cornish-Fisher%3.73
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+131.0%
ROIC ?
7.6%
قيمة DCF ?
1.52
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (70.3M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+742.5
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (480.3M AUD)
Yıllık hasılat daraldı (%-8.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %51.1
Net kâr marjı: %14.6
FAVÖK yatay seyrede (235.9M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %49.1
Toplam borç: 632.3M AUD
Net borç: 419.3M AUD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.19x
Cari oran: 1.36x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 213.0M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 889.7M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 38.9M AUD
ROE düşük: %2.1
ROA düşük: %1.3
Toplam varlıklar: 5.4B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 3.3B AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 100.5M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 23.8x (Faiz: 9.9M AUD)
Ödenmiş sermaye: 2.3B AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 220.2M AUD
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %38.2 (183.6M AUD)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-13.8 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 1.01 AUD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %15
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %14.6
Net kâr marjı %14.6 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %8.6
ROE %8.6 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %49.1
FAVÖK marjı %49.1 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %51.1
Hasılat başına brüt kâr %51.1. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %8.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %8.1'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 7.0x القطاع: 24.1x
F/K 7.0x — sektör medyanının (24.1x) %71 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.61x القطاع: 1.95x
PD/DD 0.61x — sektör medyanının (1.95x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 2.5x القطاع: 8.4x
EV/EBITDA 2.5x — sektör medyanının (8.4x) %70 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 1.36x
Cari oran 1.36x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.7x
Net Borç/EBITDA 0.7x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.19x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 23.8x
Faiz karşılama 23.8x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-8.8
Hasılat yıllık %-8.8 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+742.5
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 29.7M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr -19.8M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
80/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (80/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+131.0%
Artı %131.0 beklenen değer (2.01) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 2.61 | PD/DD hedefi: 2.61 | EV/EBITDA hedefi: 2.61 | DCF hedefi: 1.52
Damodaran Değerleme
59/100
Orta Damodaran skoru (59/100). ROIC (%7.6) – WACC (%10.1) farkı -2.5 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
65/100
Orta düzey borç riski (65/100). Faiz karşılama oranı 23.8x — güçlü. Borç/EBITDA 0.7x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 94/100 | Borç Servis: 84/100 | Kalite: 58/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%7.6
ROIC (%7.6) sermaye maliyetinin (10.1%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %10.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1.52
DCF modeli 1.52 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %75.1 ucuz.
Mevcut fiyat: 0.87
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$2.0
Graham içsel değer: A$2.0. Ucuz
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
7.0x vs 24.1x
Sektör medyanının %71 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.61x vs 1.95x
Sektörden %69 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
2.5x vs 8.4x
Sektörden %70 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%7.6 vs %10.1 WACC
ROIC 2.5 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%14.6 vs %49.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %14.6
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (0.87), TRAMA-99 çizgisinin %13.8 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 0.87
TRAMA: 1.01
الفرق: %-13.8
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
BPT — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.