BOEBoss Energy Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
1.35
AUD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
48/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
20/100
Dalio Risk ?
90/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$0.4
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
64/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (64/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 4 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$636,000 net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+107.4 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+99.8 arttı. Şirket büyüyor.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %1.7. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından A$49M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 4.21x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$2M) kârın %268'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 100.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Düşük ROE
ROE: %0.5. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-67.4 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Çok Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%81.3
VaR 95% ?
%8.39
daily max loss
VaR 99% ?
%11.87
daily max loss
CVaR 95% ?
%11.02
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%50.7
29.01.2026 → 26.06.2026
Skewness ?
-0.10
Parametrik%8.39
Historik%7.48
Cornish-Fisher%8.27
Return Distribution
Valuation
Potential?
-5.9%
ROIC ?
3.4%
DCF Value ?
0.29
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (636,000 AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+107.4
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (37.8M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+99.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %81.1
Net kâr marjı düşük: %1.7
FAVÖK yatay seyrede (8.5M AUD)
FAVÖK marjı: %22.6
Toplam borç: 327,000 AUD
Net nakit pozisyonunda: -49.3M AUD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.00x
Cari oran güçlü: 4.21x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 49.7M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 73.6M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 1.7M AUD
ROE düşük: %0.1
ROA düşük: %0.1
Toplam varlıklar: 541.9M AUD (%+0.0)
Özkaynak: 477.6M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 5.1M AUD
Ödenmiş sermaye: 415.2M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 139.1M AUD
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %44.2 (16.7M AUD)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-26.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 1.83 AUD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %1.7
Net kâr marjı %1.7 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %0.5
ROE %0.5 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %22.6
FAVÖK marjı %22.6 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %81.1
Hasılat başına brüt kâr %81.1. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %4.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %4.5'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 100.0x Sector: 20.9x
F/K 100.0x — sektör medyanının (20.9x) %378 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 1.17x Sector: 2.98x
PD/DD 1.17x — sektör medyanının (2.98x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 15.0x Sector: 9.5x
EV/EBITDA 15.0x — sektör medyanının (9.5x) %57 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 4.21x
Cari oran 4.21x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.00x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 1740.8x
Faiz karşılama 1740.8x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+99.8
Hasılat yıllık %99.8 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+107.4
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 1.1M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr -4.0M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
48/100
Orta düzey sağlamlık (48/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-5.9%
Eksi %5.9 beklenen değer (1.27) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 0.34 | PD/DD hedefi: 3.43 | EV/EBITDA hedefi: 0.86 | DCF hedefi: 0.34
Damodaran Değerleme
20/100
Düşük Damodaran skoru (20/100). ROIC (%3.4) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
90/100
Düşük borç riski (90/100). Faiz karşılama oranı 1740.8x — güçlü. Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 52/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.4
ROIC (%3.4) sermaye maliyetinin (15.2%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %15.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.29
DCF (0.29) güncel fiyatın %78.2 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 1.35
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$0.4
Graham içsel değer: A$0.4. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
100.0x vs 20.9x
Sektör medyanının %378 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.17x vs 2.98x
Sektörden %61 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
15.0x vs 9.5x
Sektörden %57 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.4 vs %15.2 WACC
ROIC 11.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%1.7 vs %22.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %1.7
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (1.35), TRAMA-99 çizgisinin %26.5 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 1.35
TRAMA: 1.83
Difference: %-26.5
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
BOE — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.