BLXBeacon Lighting Group Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
1.77
AUD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
62/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
43/100
Dalio Risk ?
69/100
Piotroski ?
2/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$1.5
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
59/100
Lothien Sağlamlık: Orta (59/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$7M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$12M) kârın %180'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%45.1
VaR 95% ?
%4.84
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%6.77
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%5.71
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%51.8
20.10.2025 → 09.06.2026
Çarpıklık ?
0.68
Parametrik%4.84
Historik%4.43
Cornish-Fisher%4.14
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+36.7%
ROIC ?
1.2%
DCF Değer ?
3.00
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (6.7M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-8.1)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (85.0M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+3.4)
Brüt kâr marjı güçlü: %68.6
Net kâr marjı: %7.9
FAVÖK yatay seyrede (21.7M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %25.6
Toplam borç: 171.2M AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 126.9M AUD
Borç/Özkaynak oranı: 0.89x
Cari oran: 1.72x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 44.2M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 60.8M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 12.2M AUD
ROE düşük: %3.5
ROA düşük: %1.7
Toplam varlıklar: 407.1M AUD (%+0.0)
Özkaynak: 192.4M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 1.4M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 9.2x (Faiz: 2.4M AUD)
Ödenmiş sermaye: 229.3M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 71.4M AUD
CAPEX: 3.1M AUD (Hasılatın %3.6'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+6.5 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 1.67 AUD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %7.9
Net kâr marjı %7.9 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.0
ROE %14.0 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %25.6
FAVÖK marjı %25.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %68.6
Hasılat başına brüt kâr %68.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %14.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %14.3'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 15.0x Sektör: 21.5x
F/K 15.0x — sektör medyanının (21.5x) %30 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 2.11x Sektör: 2.42x
PD/DD 2.11x — sektör medyanı (2.42x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 6.1x Sektör: 10.5x
EV/EBITDA 6.1x — sektör medyanının (10.5x) %42 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 1.72x
Cari oran 1.72x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 2.0x
Net Borç/EBITDA 2.0x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.89x
Borç/Özkaynak 0.89x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 9.2x
Faiz karşılama 9.2x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+3.4
Hasılat yıllık %3.4 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-8.1
Net kâr yıllık %-8.1 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 7.2M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 7.0M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
62/100
İyi sağlamlık (62/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+36.7%
Artı %36.7 beklenen değer (2.42) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 2.52 | PD/DD hedefi: 2.10 | EV/EBITDA hedefi: 3.04 | DCF hedefi: 3.00
Damodaran Değerleme
43/100
Düşük Damodaran skoru (43/100). ROIC (%1.2) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
69/100
Orta düzey borç riski (69/100). Faiz karşılama oranı 9.2x — güçlü. Borç/EBITDA 2.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 77/100 | Borç Servis: 93/100 | Kalite: 75/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%1.2
ROIC (%1.2) sermaye maliyetinin (11.4%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %11.4
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
3.00
DCF modeli 3.00 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %69.4 ucuz.
Mevcut fiyat: 1.77
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
2/9
Zayıf Piotroski (2/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
A$1.5
Graham içsel değer: A$1.5. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
15.0x vs 21.5x
Sektör medyanının %30 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.11x vs 2.42x
Sektörden %13 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.1x vs 10.5x
Sektörden %42 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%1.2 vs %11.4 WACC
ROIC 10.2 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%7.9 vs %25.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %7.9
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (1.77), TRAMA-99 çizgisinin %6.5 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Fiyat:: 1.77
TRAMA: 1.67
Fark: %+6.5
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
BLX — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.