BLXBeacon Lighting Group Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
1.77
AUD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
62/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
43/100
Dalio Risk ?
69/100
Piotroski ?
2/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$1.5
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
59/100
Lothien Sağlamlık: Orta (59/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$7M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$12M) kârın %180'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%45.1
VaR 95% ?
%4.84
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%6.77
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%5.71
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%51.8
20.10.2025 → 09.06.2026
Асимметрия ?
0.68
Parametrik%4.84
Historik%4.43
Cornish-Fisher%4.14
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+36.7%
ROIC ?
1.2%
Значение DCF ?
3.00
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (6.7M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-8.1)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (85.0M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+3.4)
Brüt kâr marjı güçlü: %68.6
Net kâr marjı: %7.9
FAVÖK yatay seyrede (21.7M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %25.6
Toplam borç: 171.2M AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 126.9M AUD
Borç/Özkaynak oranı: 0.89x
Cari oran: 1.72x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 44.2M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 60.8M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 12.2M AUD
ROE düşük: %3.5
ROA düşük: %1.7
Toplam varlıklar: 407.1M AUD (%+0.0)
Özkaynak: 192.4M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 1.4M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 9.2x (Faiz: 2.4M AUD)
Ödenmiş sermaye: 229.3M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 71.4M AUD
CAPEX: 3.1M AUD (Hasılatın %3.6'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+6.5 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 1.67 AUD
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %7.9
Net kâr marjı %7.9 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.0
ROE %14.0 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %25.6
FAVÖK marjı %25.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %68.6
Hasılat başına brüt kâr %68.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %14.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %14.3'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 15.0x Сектор: 21.5x
F/K 15.0x — sektör medyanının (21.5x) %30 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 2.11x Сектор: 2.42x
PD/DD 2.11x — sektör medyanı (2.42x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 6.1x Сектор: 10.5x
EV/EBITDA 6.1x — sektör medyanının (10.5x) %42 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Задолженность
Cari Oran 1.72x
Cari oran 1.72x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 2.0x
Net Borç/EBITDA 2.0x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.89x
Borç/Özkaynak 0.89x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 9.2x
Faiz karşılama 9.2x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+3.4
Hasılat yıllık %3.4 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-8.1
Net kâr yıllık %-8.1 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 7.2M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 7.0M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
62/100
İyi sağlamlık (62/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+36.7%
Artı %36.7 beklenen değer (2.42) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 2.52 | PD/DD hedefi: 2.10 | EV/EBITDA hedefi: 3.04 | DCF hedefi: 3.00
Damodaran Değerleme
43/100
Düşük Damodaran skoru (43/100). ROIC (%1.2) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
69/100
Orta düzey borç riski (69/100). Faiz karşılama oranı 9.2x — güçlü. Borç/EBITDA 2.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 77/100 | Borç Servis: 93/100 | Kalite: 75/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%1.2
ROIC (%1.2) sermaye maliyetinin (11.4%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %11.4
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
3.00
DCF modeli 3.00 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %69.4 ucuz.
Mevcut fiyat: 1.77
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
2/9
Zayıf Piotroski (2/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
A$1.5
Graham içsel değer: A$1.5. Pahalı
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
15.0x vs 21.5x
Sektör medyanının %30 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.11x vs 2.42x
Sektörden %13 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.1x vs 10.5x
Sektörden %42 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%1.2 vs %11.4 WACC
ROIC 10.2 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%7.9 vs %25.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %7.9
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (1.77), TRAMA-99 çizgisinin %6.5 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Цена:: 1.77
TRAMA: 1.67
Разница: %+6.5
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
BLX — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.