BLXBeacon Lighting Group Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
1.77
AUD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
62/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
43/100
Dalio Risk ?
69/100
Piotroski ?
2/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$1.5
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
59/100
Lothien Sağlamlık: Orta (59/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$7M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$12M) kârın %180'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%45.1
VaR 95% ?
%4.84
daily max loss
VaR 99% ?
%6.77
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.71
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%51.8
20.10.2025 → 09.06.2026
Skewness ?
0.68
Parametrik%4.84
Historik%4.43
Cornish-Fisher%4.14
Return Distribution
Valuation
Potential?
+36.7%
ROIC ?
1.2%
DCF Value ?
3.00
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (6.7M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-8.1)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (85.0M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+3.4)
Brüt kâr marjı güçlü: %68.6
Net kâr marjı: %7.9
FAVÖK yatay seyrede (21.7M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %25.6
Toplam borç: 171.2M AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 126.9M AUD
Borç/Özkaynak oranı: 0.89x
Cari oran: 1.72x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 44.2M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 60.8M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 12.2M AUD
ROE düşük: %3.5
ROA düşük: %1.7
Toplam varlıklar: 407.1M AUD (%+0.0)
Özkaynak: 192.4M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 1.4M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 9.2x (Faiz: 2.4M AUD)
Ödenmiş sermaye: 229.3M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 71.4M AUD
CAPEX: 3.1M AUD (Hasılatın %3.6'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+6.5 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 1.67 AUD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %7.9
Net kâr marjı %7.9 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.0
ROE %14.0 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %25.6
FAVÖK marjı %25.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %68.6
Hasılat başına brüt kâr %68.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %14.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %14.3'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 15.0x Sector: 21.5x
F/K 15.0x — sektör medyanının (21.5x) %30 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 2.11x Sector: 2.42x
PD/DD 2.11x — sektör medyanı (2.42x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 6.1x Sector: 10.5x
EV/EBITDA 6.1x — sektör medyanının (10.5x) %42 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 1.72x
Cari oran 1.72x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 2.0x
Net Borç/EBITDA 2.0x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.89x
Borç/Özkaynak 0.89x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 9.2x
Faiz karşılama 9.2x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+3.4
Hasılat yıllık %3.4 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-8.1
Net kâr yıllık %-8.1 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 7.2M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 7.0M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
62/100
İyi sağlamlık (62/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+36.7%
Artı %36.7 beklenen değer (2.42) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 2.52 | PD/DD hedefi: 2.10 | EV/EBITDA hedefi: 3.04 | DCF hedefi: 3.00
Damodaran Değerleme
43/100
Düşük Damodaran skoru (43/100). ROIC (%1.2) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
69/100
Orta düzey borç riski (69/100). Faiz karşılama oranı 9.2x — güçlü. Borç/EBITDA 2.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 77/100 | Borç Servis: 93/100 | Kalite: 75/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%1.2
ROIC (%1.2) sermaye maliyetinin (11.4%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %11.4
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
3.00
DCF modeli 3.00 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %69.4 ucuz.
Mevcut fiyat: 1.77
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
2/9
Zayıf Piotroski (2/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
A$1.5
Graham içsel değer: A$1.5. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
15.0x vs 21.5x
Sektör medyanının %30 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.11x vs 2.42x
Sektörden %13 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.1x vs 10.5x
Sektörden %42 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%1.2 vs %11.4 WACC
ROIC 10.2 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%7.9 vs %25.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %7.9
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (1.77), TRAMA-99 çizgisinin %6.5 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Price:: 1.77
TRAMA: 1.67
Difference: %+6.5
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
BLX — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.