BESTEBEST BRANDS ENERJI

🇹🇷 BİST
18.03
TRY
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
62/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
25/100
Dalio Risk ?
57/100
Piotroski ?
-
Bilanço dosyası bulunamadı
Graham ?
-
Bilanço dosyası bulunamadı
Active Metric?
4/4
Confidence?
67%
Lothien Robustness Summary
92/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (92/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 13 | Negatif: 3 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₺332M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+912.8 arttı (-₺41M → ₺332M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+196.2 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+124.4 arttı (₺52M → ₺116M). Talep güçlü.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-13.4 düştü. Şirket daralmada.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %-47.7 → %16.8 (+64.5 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %285.4. Her 100₺ satıştan 285₺ kâr kalıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.90x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %24. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+178.7 arttı (-₺25M → ₺19M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 9.3. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.68. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 53.8. Pahalı değerleme.
Reel Kâr Büyümesi Var
Enflasyon düzeltmesi sonrası reel net kâr %+659.6 arttı. Gerçek anlamda büyüyor.
Reel Hasılat Büyümesi
Reel hasılat %+109.7 arttı. Gerçek büyüme var.
Özkaynak Büyümesi
Özkaynak çeyreklik %+15.7 arttı. Şirket içsel birikimle güçleniyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-74.2 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Çok Yüksek
169 days
Annual Volatility ?
%84.0
VaR 95% ?
%8.51
daily max loss
VaR 99% ?
%12.12
daily max loss
CVaR 95% ?
%9.48
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%62.3
11.06.2026 → 16.10.2026
Skewness ?
0.32
Parametrik%8.51
Historik%7.81
Cornish-Fisher%8.06
Return Distribution
Valuation
Potential?
+52.8%
ROIC ?
0.1%
DCF Value ?
14.74
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+912.8 artarak 331.9M TL oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+196.2
Hasılat çeyreklik %+124.4 büyüdü (116.3M TL)
Yıllık hasılat daraldı (%-13.4)
Brüt kâr marjı düşük: %16.8
Brüt marj değişimi: %+64.5 puan
Net kâr marjı yüksek: %285.4
FAVÖK çeyreklik %+178.7 büyüdü (19.5M TL)
FAVÖK marjı: %16.8
Toplam borç %-11.4 azaldı → 253.9M TL
Net borç hasılatın üzerinde: 200.6M TL
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.05x
Cari oran güçlü: 2.90x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %+14.2 arttı → 53.3M TL
İşletme nakit akışı pozitif: 33.4M TL
Serbest nakit akışı pozitif: 78.2M TL
ROE düşük: %6.6
ROA: %5.8
Toplam varlıklar: 5.7B TL (%+4.6)
Özkaynak %+15.7 arttı → 5.0B TL
İşletme kârı pozitif: 8.0M TL
İşletme kârı büyüme: %+115.7
Ödenmiş sermaye: 188.2M TL
Net işletme sermayesi pozitif: 441.8M TL
İşletme sermayesi değişimi: %+10.2
CAPEX: 8.4M TL (Hasılatın %7.2'i)
Fiyat TRAMA-99 altında: %-40.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 30.30 TL
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %12
Inflation Adjusted Data?
Reel net kâr %659.6 arttı (enflasyon düzeltmeli) — gerçek büyüme var
Reel hasılat %109.7 arttı — satışlar enflasyonun üzerinde büyüyor
Reel brüt kâr marjı %-47.7 → %16.8 (genişledi)
Reel ROE %26.4 — enflasyon sonrası güçlü getiri
Yıllık %32 enflasyona rağmen reel büyüme devam ediyor
Quarter CPI YoY Deflator Nominal Net Profit Real Net Profit Real Growth Nominal Revenue Real Revenue Reel ROE
2026/6 %32 ×1.00 ₺332M ₺332M %+659.6 ₺116M ₺116M %26.4
2026/3 %31 ×1.07 ₺-41M ₺-44M %-182.1 ₺52M ₺55M %-3.8
2025/12 %31 ×1.18 ₺45M ₺53M %+42.0 ₺182M ₺214M %4.2
2025/9 %33 ×1.23 ₺31M ₺37M %-74.7 ₺145M ₺178M %3.4
2025/6 %35 ×1.32 ₺112M ₺148M %+191.3 ₺134M ₺177M —
2025/3 %38 ×1.40 ₺36M ₺51M %-58.2 ₺67M ₺94M —
2024/12 %44 ×1.54 ₺79M ₺122M %-8.0 ₺187M ₺288M %8.1
2024/9 %49 ×1.64 ₺81M ₺132M %+12.4 ₺266M ₺435M —
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %285.4
Net kâr marjı %285.4 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +364.2 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %7.8
ROE %7.8 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %16.8
FAVÖK marjı %16.8 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %16.8
Hasılat başına brüt kâr %16.8. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-47.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-47.3'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Valuation
F/K Oranı 9.3x Sector: 21.9x
F/K 9.3x — sektör medyanının (21.9x) %58 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.68x Sector: 1.98x
PD/DD 0.68x — sektör medyanının (1.98x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 53.8x Sector: 6.9x
EV/EBITDA 53.8x — sektör medyanının (6.9x) %677 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 2.90x
Cari oran 2.90x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 3.8x
Net Borç/EBITDA 3.8x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.05x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 0.8x
Faiz karşılama 0.8x — kritik seviye. Faiz ödemelerinde zorluk riski var.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-13.4
Hasılat yıllık %-13.4 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+196.2
Net kâr yıllık %196.2 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 222.0M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr -2.3M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
62/100
İyi sağlamlık (62/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+52.8%
Artı %52.8 beklenen değer (27.54) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %67.
Bileşenler: FK hedefi: 49.18 | PD/DD hedefi: 53.58 | EV/EBITDA hedefi: 4.51 | DCF hedefi: 14.74
Damodaran Değerleme
25/100
Düşük Damodaran skoru (25/100). ROIC (%0.1) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
57/100
Orta düzey borç riski (57/100). Faiz karşılama oranı 0.8x — zayıf, kırılgan. Borç/EBITDA 3.8x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 76/100 | Borç Servis: 60/100 | Kalite: 55/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%0.1
ROIC (%0.1) sermaye maliyetinin (44.5%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %44.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
14.74
DCF (14.74) güncel fiyatın %18.3 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 18.03
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
—
Bilanço dosyası bulunamadı
Graham İçsel Değer
—
Bilanço dosyası bulunamadı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
9.3x vs 21.9x
Sektör medyanının %58 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.68x vs 1.98x
Sektörden %66 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
53.8x vs 6.9x
Sektörden %677 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%0.1 vs %44.5 WACC
ROIC 44.3 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%74.1 vs %13.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %74.1
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (18.03), TRAMA-99 çizgisinin %40.5 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 18.03
TRAMA: 30.30
Difference: %-40.5
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
▲ KAP alım · ▼ KAP satım · ◆ KAP bildirim — KAP açıklamaları (içsel bilgi / pay-alım-satım / önemli-pay sahipliği); resmî bildirim, gün-içi gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
Reel vs Nominal Net Kâr (TÜFE Düzeltmeli) ?
Reel vs Nominal Hasılat (TÜFE Düzeltmeli) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

BESTE — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.