BDRWillas-Array Electronics (Holdings) Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
0.90
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
56/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
44/100
Dalio Risk ?
45/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
S$1.2
Makul
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
67%
ملخص متانة لوذيان
54/100
Lothien Sağlamlık: Orta (54/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 4 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$2M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+130.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-11.5 düştü. Şirket daralmada.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %2.2. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.94x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$10M) kârın %469'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 11.2. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.98. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük ROE
ROE: %4.7. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-30.7 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%54.0
VaR 95% ?
%5.54
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%7.85
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%5.61
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%29.0
14.01.2026 → 01.04.2026
الانحراف ?
1.49
Parametrik%5.54
Historik%0.00
Cornish-Fisher%1.55
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+12.2%
ROIC ?
5.8%
قيمة DCF ?
6.41
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Toplam borç: 96.7M SGD
Net borç: 75.2M SGD
Borç/Özkaynak oranı: 1.03x
Cari oran: 1.38x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 21.5M SGD
Ödenmiş sermaye: 103.0M SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 59.3M SGD
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+9.3 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 0.83 SGD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %86'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %2.2
Net kâr marjı %2.2 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %5.0
ROE %5.0 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %3.6
FAVÖK marjı %3.6 — düşük ancak pozitif.
Brüt Kâr Marjı %9.3
Hasılat başına brüt kâr %9.3. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %10.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %10.1'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 11.2x القطاع: 8.2x
F/K 11.2x — sektör medyanının (8.2x) %35 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 0.98x القطاع: 1.05x
PD/DD 0.98x — sektör medyanı (1.05x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 12.2x القطاع: 5.4x
EV/EBITDA 12.2x — sektör medyanının (5.4x) %128 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.38x
Cari oran 1.38x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 7.0x
Net Borç/EBITDA 7.0x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 1.03x
Borç/Özkaynak 1.03x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 3.0x
Faiz karşılama 3.0x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-11.5
Hasılat yıllık %-11.5 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+130.1
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2025/3). Önemli iyileşme.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
56/100
İyi sağlamlık (56/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+12.2%
Artı %12.2 beklenen değer (1.01) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %67.
Bileşenler: FK hedefi: 0.61 | PD/DD hedefi: 0.98 | EV/EBITDA hedefi: 0.40 | DCF hedefi: 2.70
Damodaran Değerleme
44/100
Düşük Damodaran skoru (44/100). ROIC (%5.8) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
45/100
Yüksek borç riski (45/100). Faiz karşılama oranı 3.0x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 7.0x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 43/100 | Borç Servis: 66/100 | Kalite: 38/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%5.8
ROIC (%5.8) sermaye maliyetinin (9.9%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %9.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
6.41
DCF modeli 6.41 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %612.5 ucuz.
Mevcut fiyat: 0.90
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
S$1.2
Graham içsel değer: S$1.2. Makul
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
11.2x vs 8.2x
Sektör medyanının %35 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.98x vs 1.05x
Sektörden %6 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
12.2x vs 5.4x
Sektörden %128 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%5.8 vs %9.9 WACC
ROIC 4.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%2.2 vs %3.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %2.2
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (0.90), TRAMA-99 çizgisinin %9.3 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 0.90
TRAMA: 0.83
الفرق: %+9.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
BDR — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.