B61Bukit Sembawang Estates Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
4.38
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
71/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
37/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
91/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Graham ?
S$8.5
Ucuz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
66/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (66/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$32M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-37.2 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %37.2. Her 100S$ satıştan 37S$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından S$53M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 13.44x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (S$32M) ama FCF negatif (-S$80M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Makul F/K
Trailing F/K: 8.8. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.68. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Lothien Sağlamlık Skoru: 71/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Düşük
252 أيام
التقلب السنوي ?
%17.8
VaR 95% ?
%1.82
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%2.58
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%2.27
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%17.9
27.01.2026 → 27.08.2026
الانحراف ?
0.65
Parametrik%1.82
Historik%1.37
Cornish-Fisher%1.49
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+12.4%
قيمة DCF ?
2.71
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-2.8
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 4.51 SGD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %37.2
Net kâr marjı %37.2 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %5.8
ROE %5.8 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %47.5
FAVÖK marjı %47.5 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %47.6
Hasılat başına brüt kâr %47.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-92.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-92.4'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
التقييم
F/K Oranı 8.8x القطاع: 10.6x
F/K 8.8x — sektör medyanına (10.6x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 0.68x القطاع: 0.88x
PD/DD 0.68x — sektör medyanı (0.88x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 6.6x القطاع: 9.2x
EV/EBITDA 6.6x — sektör medyanı (9.2x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 13.44x
Cari oran 13.44x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 1.4x
Net Borç/EBITDA 1.4x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.14x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 63.5x
Faiz karşılama 63.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-37.2
Hasılat yıllık %-37.2 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+12.6
Net kâr yıllık %12.6 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 30.4M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 26.1M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
71/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (71/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+12.4%
Artı %12.4 beklenen değer (4.91) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 5.30 | PD/DD hedefi: 5.82 | EV/EBITDA hedefi: 6.12 | DCF hedefi: 2.71
Damodaran Değerleme
37/100
Düşük Damodaran skoru (37/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
91/100
Düşük borç riski (91/100). Faiz karşılama oranı 63.5x — güçlü. Borç/EBITDA 1.4x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 89/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
2.71
DCF (2.71) güncel fiyatın %38.1 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 4.37
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor.
Zayıf
Graham İçsel Değer
S$8.5
Graham içsel değer: S$8.5. Ucuz
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
8.8x vs 10.6x
Sektör medyanının %17 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.68x vs 0.88x
Sektörden %23 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.6x vs 9.2x
Sektörden %29 daha düşük EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%37.2 vs %47.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %37.2
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (4.38), TRAMA-99 çizgisi (4.51) ile yakın seviyede (%-2.8). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 4.38
TRAMA: 4.51
الفرق: %-2.8
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
B61 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.