ATTAttacq Limited

🇿🇦 Güney Afrika Borsası
1810.00
ZAR
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
61/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
22/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
83/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Graham ?
R31.8
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
72%
Lothien Sağlamlık Özeti
65/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (65/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 0 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte R361M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %46.1. Her 100R satıştan 46R kâr kalıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (R313M) kârın %87'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 8.8. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.83. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Orta
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%22.2
VaR 95% ?
%2.20
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%3.15
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%2.73
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%11.7
27.02.2026 → 07.04.2026
Çarpıklık ?
0.89
Parametrik%2.20
Historik%1.88
Cornish-Fisher%1.67
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
-1.7%
DCF Değer ?
6.05
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (360.9M ZAR, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-3.8)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (783.1M ZAR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+9.2)
Brüt kâr marjı güçlü: %59.6
Net kâr marjı yüksek: %46.1
FAVÖK yatay seyrede (604.2M ZAR)
FAVÖK marjı güçlü: %77.2
Toplam borç: 7.3B ZAR
Net borç hasılatın üzerinde: 6.4B ZAR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.48x
Cari oran: 1.63x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 864.2M ZAR
İşletme nakit akışı pozitif: 313.3M ZAR
Serbest nakit akışı pozitif: 313.0M ZAR
ROE düşük: %2.4
ROA düşük: %1.4
Toplam varlıklar: 26.0B ZAR (%+0.0)
Özkaynak: 15.3B ZAR (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 404.1M ZAR
Faiz karşılama oranı: 3.9x (Faiz: 154.0M ZAR)
Ödenmiş sermaye: 699.8M ZAR
Net işletme sermayesi pozitif: 573.5M ZAR
CAPEX: 394,250 ZAR (Hasılatın %0.1'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+6.6 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 1697.52 ZAR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %6
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %46.1
Net kâr marjı %46.1 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %9.4
ROE %9.4 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %77.2
FAVÖK marjı %77.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %59.6
Hasılat başına brüt kâr %59.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %40.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %40.0'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 8.8x Sektör: 9.0x
F/K 8.8x — sektör medyanına (9.0x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 0.83x Sektör: 1.37x
PD/DD 0.83x — sektör medyanının (1.37x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 7.9x Sektör: 6.2x
EV/EBITDA 7.9x — sektör medyanının (6.2x) %26 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Borçluluk
Cari Oran 1.63x
Cari oran 1.63x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 3.0x
Net Borç/EBITDA 3.0x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.48x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 3.9x
Faiz karşılama 3.9x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+9.2
Hasılat yıllık %9.2 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-3.8
Net kâr yıllık %-3.8 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 368.1M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 324.6M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
61/100
İyi sağlamlık (61/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-1.7%
Eksi %1.7 beklenen değer (1779.72) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 1844.11 | PD/DD hedefi: 3063.88 | EV/EBITDA hedefi: 1432.98 | DCF hedefi: 452.50
Damodaran Değerleme
22/100
Düşük Damodaran skoru (22/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
83/100
Düşük borç riski (83/100). Faiz karşılama oranı 3.9x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 3.0x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 78/100 | Kalite: 90/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
6.05
DCF (6.05) güncel fiyatın %99.7 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 1810.00
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
R31.8
Graham içsel değer: R31.8. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
8.8x vs 9.0x
Sektör medyanının %2 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.83x vs 1.37x
Sektörden %39 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
7.9x vs 6.2x
Sektörden %26 daha yüksek EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%46.1 vs %77.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %46.1
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (1810.00), TRAMA-99 çizgisinin %6.6 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Fiyat:: 1810.00
TRAMA: 1697.52
Fark: %+6.6
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
ATT — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.