ASGAutosports Group Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
1.11
AUD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
58/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
48/100
Dalio Risk ?
31/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$2.6
Ucuz
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
64%
ملخص متانة لوذيان
44/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (44/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 3 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$6M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %0.8. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 2.72x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Makul F/K
Trailing F/K: 9.2. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.44. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük ROE
ROE: %4.8. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%48.6
VaR 95% ?
%5.47
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%7.56
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%6.76
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%76.1
17.11.2025 → 15.10.2026
الانحراف ?
0.47
Parametrik%5.47
Historik%5.01
Cornish-Fisher%4.90
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+72.1%
ROIC ?
1.4%
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (6.4M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr %-21.9 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (776.3M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+11.0)
Brüt kâr marjı düşük: %16.4
Net kâr marjı düşük: %0.8
FAVÖK yatay seyrede (41.9M AUD)
FAVÖK marjı düşük: %5.4
Toplam borç: 1.5B AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 1.5B AUD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 2.78x
Cari oran < 1: 0.84x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 31.1M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 4.0M AUD
ROE düşük: %1.2
ROA düşük: %0.3
Toplam varlıklar: 2.3B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 537.8M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 10.0M AUD
Faiz karşılama oranı: 2.1x (Faiz: 19.7M AUD)
Ödenmiş sermaye: 213.0M AUD
Net işletme sermayesi negatif: -192.5M AUD — kısa vadeli baskı
CAPEX: 10.8M AUD (Hasılatın %1.4'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-10.1 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 1.23 AUD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %0.8
Net kâr marjı %0.8 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %4.8
ROE %4.8 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %5.4
FAVÖK marjı %5.4 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %16.4
Hasılat başına brüt kâr %16.4. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %0.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %0.5'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 9.2x القطاع: 21.7x
F/K 9.2x — sektör medyanının (21.7x) %58 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.44x القطاع: 3.02x
PD/DD 0.44x — sektör medyanının (3.02x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 10.1x القطاع: 10.5x
EV/EBITDA 10.1x — sektör medyanı (10.5x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 0.84x
Cari oran 0.84x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 8.9x
Net Borç/EBITDA 8.9x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 2.78x
Borç/Özkaynak 2.78x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 2.1x
Faiz karşılama 2.1x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+11.0
Hasılat yıllık %11.0 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-21.9
Net kâr yıllık %-21.9 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 10.0M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 7.3M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
58/100
İyi sağlamlık (58/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+72.1%
Artı %72.1 beklenen değer (1.91) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: FK hedefi: 2.55 | PD/DD hedefi: 3.33 | EV/EBITDA hedefi: 1.15
Damodaran Değerleme
48/100
Düşük Damodaran skoru (48/100). ROIC (%1.4) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
31/100
Yüksek borç riski (31/100). Faiz karşılama oranı 2.1x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 8.9x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 4/100 | Borç Servis: 47/100 | Kalite: 72/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%1.4
ROIC (%1.4) sermaye maliyetinin (5.1%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %5.1
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
A$2.6
Graham içsel değer: A$2.6. Ucuz
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
9.2x vs 21.7x
Sektör medyanının %58 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.44x vs 3.02x
Sektörden %85 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
10.1x vs 10.5x
Sektörden %4 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%1.4 vs %5.1 WACC
ROIC 3.7 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%0.8 vs %5.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %0.8
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (1.11), TRAMA-99 çizgisinin %10.1 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 1.11
TRAMA: 1.23
الفرق: %-10.1
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
ASG — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.