ARMArm Holdings

🇺🇸 US
Smart Money 36
227.80
USD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
44/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
23/100
Dalio Risk ?
96/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$13.3
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
61/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (61/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 4 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $270M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-13.7). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+107.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %20.9. Her 100$ satıştan 21$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından $2.6B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 5.25x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($694M) kârın %257'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-66.1 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 100.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 29.06. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 214.7. Pahalı değerleme.
Mevsimsel Etki
Çeyreklik düşüş (%-13.7) ama yıllık bazda artış (%+107.7). Bu muhtemelen mevsimsel bir düşüş.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+21.2 artabilir ($270M → $327M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Çok Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%80.0
VaR 95% ?
%8.06
daily max loss
VaR 99% ?
%11.49
daily max loss
CVaR 95% ?
%8.92
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%48.8
18.06.2026 → 29.07.2026
Skewness ?
0.92
Parametrik%8.06
Historik%7.30
Cornish-Fisher%6.45
Return Distribution
Valuation
Potential?
-56.2%
ROIC ?
8.9%
DCF Value ?
24.55
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-13.7 düşerek 270.0M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+107.7
Hasılat çeyreklik %-13.5 düştü (1.3B USD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+22.4)
Brüt kâr marjı güçlü: %97.2
Net kâr marjı yüksek: %20.9
FAVÖK çeyreklik %-66.1 düştü (173.0M USD)
FAVÖK marjı: %13.4
Toplam borç: 464.0M USD
Net nakit pozisyonunda: -2.6B USD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.05x
Cari oran güçlü: 5.25x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %+11.2 arttı → 3.1B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 902.0M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 694.0M USD
ROE düşük: %3.1
ROA: %2.4
Toplam varlıklar: 11.2B USD (%+4.6)
Özkaynak: 8.6B USD (%+4.2)
İşletme kârı pozitif: 98.0M USD
Ödenmiş sermaye: 1.1B USD
Net işletme sermayesi pozitif: 5.1B USD
CAPEX: 208.0M USD (Hasılatın %16.1'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-15.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 268.96 USD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %20.9
Net kâr marjı %20.9 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -0.1 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %12.3
ROE %12.3 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %13.4
FAVÖK marjı %13.4 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %97.2
Hasılat başına brüt kâr %97.2. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %28.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %28.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 100.0x Sector: 54.4x
F/K 100.0x — sektör medyanının (54.4x) %84 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 29.06x Sector: 4.51x
PD/DD 29.06x — sektör medyanının %544 üzerinde. Pahalı defter değeri.
Indebtedness
Cari Oran 5.25x
Cari oran 5.25x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.4x
Net Borç/EBITDA 0.4x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.05x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+22.4
Hasılat yıllık %22.4 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+107.7
Net kâr yıllık %107.7 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 249.0M). En zayıf çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 172.5M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
44/100
Orta düzey sağlamlık (44/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-56.2%
Eksi %56.2 beklenen değer (102.73) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 58.70 | PD/DD hedefi: 58.70 | EV/EBITDA hedefi: 58.70 | DCF hedefi: 58.70
Damodaran Değerleme
23/100
Düşük Damodaran skoru (23/100). ROIC (%8.9) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
96/100
Düşük borç riski (96/100). Borç/EBITDA 0.4x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 95/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 88/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%8.9
ROIC (%8.9) sermaye maliyetinin (10.9%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %10.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
24.55
DCF (24.55) güncel fiyatın %89.5 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 234.80
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
$13.3
Güncel fiyat Graham değerinin %94.3 üzerinde ($13.3) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
100.0x vs 54.4x
Sektör medyanının %84 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
29.06x vs 4.51x
Sektörden %544 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
214.7x vs 21.4x
Sektörden %903 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%8.9 vs %10.9 WACC
ROIC 2.0 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%20.2 vs %22.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %20.2
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (227.80), TRAMA-99 çizgisinin %15.3 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 227.80
TRAMA: 268.96
Difference: %-15.3
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

ARM — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.