AOVAmotiv Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
5.55
AUD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
77/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
55/100
Dalio Risk ?
55/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$8.2
Ucuz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
72/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (72/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$19M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+170.6 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.44x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$32M) kârın %169'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 9.9. Makul değerleme aralığında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 77/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-23.8 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%29.4
VaR 95% ?
%3.21
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.47
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.40
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%39.8
03.12.2025 → 28.09.2026
الانحراف ?
-1.49
Parametrik%3.21
Historik%2.90
Cornish-Fisher%3.53
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+90.3%
ROIC ?
8.0%
قيمة DCF ?
15.60
دورة الديون?
Geç Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (18.8M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+170.6
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (256.0M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+2.7)
Brüt kâr marjı güçlü: %42.8
Net kâr marjı: %7.3
FAVÖK yatay seyrede (47.2M AUD)
FAVÖK marjı: %18.4
Toplam borç: 541.1M AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 492.3M AUD
Borç/Özkaynak oranı: 0.75x
Cari oran güçlü: 2.44x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 48.8M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 31.7M AUD
ROE düşük: %2.6
ROA düşük: %1.2
Toplam varlıklar: 1.6B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 716.8M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 33.6M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 6.8x (Faiz: 6.9M AUD)
Ödenmiş sermaye: 133.8M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 310.7M AUD
CAPEX: 7.1M AUD (Hasılatın %2.8'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-11.4 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 6.26 AUD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %7.3
Net kâr marjı %7.3 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %10.5
ROE %10.5 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %18.4
FAVÖK marjı %18.4 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %42.8
Hasılat başına brüt kâr %42.8. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %12.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %12.4'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 9.9x القطاع: 23.1x
F/K 9.9x — sektör medyanının (23.1x) %57 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.04x القطاع: 2.50x
PD/DD 1.04x — sektör medyanının (2.50x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 6.5x القطاع: 9.6x
EV/EBITDA 6.5x — sektör medyanının (9.6x) %32 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 2.44x
Cari oran 2.44x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 2.9x
Net Borç/EBITDA 2.9x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.75x
Borç/Özkaynak 0.75x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 6.8x
Faiz karşılama 6.8x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+2.7
Hasılat yıllık %2.7 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+170.6
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 5.6M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr -3.9M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
77/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (77/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+90.3%
Artı %90.3 beklenen değer (10.56) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 12.20 | PD/DD hedefi: 13.67 | EV/EBITDA hedefi: 8.15 | DCF hedefi: 15.60
Damodaran Değerleme
55/100
Orta Damodaran skoru (55/100). ROIC (%8.0) – WACC (%10.2) farkı -2.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
55/100
Orta düzey borç riski (55/100). Faiz karşılama oranı 6.8x — güçlü. Borç/EBITDA 2.9x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 59/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 46/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%8.0
ROIC (%8.0) sermaye maliyetinin (10.2%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %10.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
15.60
DCF modeli 15.60 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %181.1 ucuz.
Mevcut fiyat: 5.55
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$8.2
Graham içsel değer: A$8.2. Ucuz
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
9.9x vs 23.1x
Sektör medyanının %57 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.04x vs 2.50x
Sektörden %59 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.5x vs 9.6x
Sektörden %32 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%8.0 vs %10.2 WACC
ROIC 2.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%7.3 vs %18.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %7.3
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (5.55), TRAMA-99 çizgisinin %11.4 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 5.55
TRAMA: 6.26
الفرق: %-11.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
AOV — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.