AOVAmotiv Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
5.55
AUD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
77/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
55/100
Dalio Risk ?
55/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$8.2
Ucuz
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
72/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (72/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$19M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+170.6 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.44x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$32M) kârın %169'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 9.9. Makul değerleme aralığında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 77/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-23.8 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Orta
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%29.4
VaR 95% ?
%3.21
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%4.47
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%4.40
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%39.8
03.12.2025 → 28.09.2026
Çarpıklık ?
-1.49
Parametrik%3.21
Historik%2.90
Cornish-Fisher%3.53
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+90.3%
ROIC ?
8.0%
DCF Değer ?
15.60
Borç Döngüsü?
Geç Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (18.8M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+170.6
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (256.0M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+2.7)
Brüt kâr marjı güçlü: %42.8
Net kâr marjı: %7.3
FAVÖK yatay seyrede (47.2M AUD)
FAVÖK marjı: %18.4
Toplam borç: 541.1M AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 492.3M AUD
Borç/Özkaynak oranı: 0.75x
Cari oran güçlü: 2.44x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 48.8M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 31.7M AUD
ROE düşük: %2.6
ROA düşük: %1.2
Toplam varlıklar: 1.6B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 716.8M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 33.6M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 6.8x (Faiz: 6.9M AUD)
Ödenmiş sermaye: 133.8M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 310.7M AUD
CAPEX: 7.1M AUD (Hasılatın %2.8'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-11.4 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 6.26 AUD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %7.3
Net kâr marjı %7.3 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %10.5
ROE %10.5 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %18.4
FAVÖK marjı %18.4 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %42.8
Hasılat başına brüt kâr %42.8. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %12.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %12.4'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 9.9x Sektör: 23.1x
F/K 9.9x — sektör medyanının (23.1x) %57 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.04x Sektör: 2.50x
PD/DD 1.04x — sektör medyanının (2.50x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 6.5x Sektör: 9.6x
EV/EBITDA 6.5x — sektör medyanının (9.6x) %32 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 2.44x
Cari oran 2.44x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 2.9x
Net Borç/EBITDA 2.9x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.75x
Borç/Özkaynak 0.75x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 6.8x
Faiz karşılama 6.8x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+2.7
Hasılat yıllık %2.7 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+170.6
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 5.6M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr -3.9M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
77/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (77/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+90.3%
Artı %90.3 beklenen değer (10.56) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 12.20 | PD/DD hedefi: 13.67 | EV/EBITDA hedefi: 8.15 | DCF hedefi: 15.60
Damodaran Değerleme
55/100
Orta Damodaran skoru (55/100). ROIC (%8.0) – WACC (%10.2) farkı -2.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
55/100
Orta düzey borç riski (55/100). Faiz karşılama oranı 6.8x — güçlü. Borç/EBITDA 2.9x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 59/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 46/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%8.0
ROIC (%8.0) sermaye maliyetinin (10.2%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %10.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
15.60
DCF modeli 15.60 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %181.1 ucuz.
Mevcut fiyat: 5.55
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$8.2
Graham içsel değer: A$8.2. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
9.9x vs 23.1x
Sektör medyanının %57 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.04x vs 2.50x
Sektörden %59 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.5x vs 9.6x
Sektörden %32 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%8.0 vs %10.2 WACC
ROIC 2.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%7.3 vs %18.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %7.3
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (5.55), TRAMA-99 çizgisinin %11.4 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Fiyat:: 5.55
TRAMA: 6.26
Fark: %-11.4
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
AOV — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.