AIYiFAST Corporation Ltd.

🇸🇬 Singapur Borsası
7.93
SGD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
69/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
72/100
Dalio Risk ?
86/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
S$3.5
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
83/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (83/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 7 | Negatif: 0 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$30M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+6.4). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+35.0 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %51.3 → %75.7 (+24.4 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %18.4. Her 100S$ satıştan 18S$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından S$55M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$180M) kârın %604'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 5.45. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%24.4
VaR 95% ?
%2.58
daily max loss
VaR 99% ?
%3.62
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.42
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%28.0
27.01.2026 → 15.10.2026
Skewness ?
0.25
Parametrik%2.58
Historik%2.56
Cornish-Fisher%2.40
Return Distribution
Valuation
Potential?
+28.9%
ROIC ?
36.4%
DCF Value ?
21.72
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+6.4 artarak 29.8M SGD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+35.0
Hasılat çeyreklik %+4.9 büyüdü (162.0M SGD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+34.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %75.7
Brüt marj değişimi: %+24.4 puan
Net kâr marjı yüksek: %18.4
FAVÖK çeyreklik %+7.6 büyüdü (61.2M SGD)
FAVÖK marjı güçlü: %37.8
Toplam borç: 298.5M SGD
Net nakit pozisyonunda: -54.6M SGD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı: 0.67x
Cari oran: 1.06x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 353.1M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 188.6M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 180.3M SGD
ROE düşük: %6.7
ROA düşük: %1.0
Toplam varlıklar %+7.6 büyüdü → 2.9B SGD
Özkaynak: 443.8M SGD (%+3.7)
İşletme kârı pozitif: 50.1M SGD
Faiz karşılama oranı güçlü: 80.9x (Faiz: 756,000 SGD)
Ödenmiş sermaye: 304.5M SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 130.0M SGD
İşletme sermayesi değişimi: %-26.8
CAPEX: 8.3M SGD (Hasılatın %5.1'i)
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-8.8 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 8.70 SGD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %74'i
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %18.4
Net kâr marjı %18.4 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +0.3 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %20.8
ROE %20.8 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %37.8
FAVÖK marjı %37.8 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %75.7
Hasılat başına brüt kâr %75.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %82.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %82.4'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 20.0x Sector: 15.3x
F/K 20.0x — sektör medyanının (15.3x) %30 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 5.45x Sector: 2.17x
PD/DD 5.45x — sektör medyanının %151 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 10.5x Sector: 6.8x
EV/EBITDA 10.5x — sektör medyanının (6.8x) %54 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.06x
Cari oran 1.06x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 1.3x
Net Borç/EBITDA 1.3x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.67x
Borç/Özkaynak 0.67x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 75.2x
Faiz karşılama 75.2x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+34.8
Hasılat yıllık %34.8 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+35.0
Net kâr yıllık %35.0 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
69/100
İyi sağlamlık (69/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+28.9%
Artı %28.9 beklenen değer (10.17) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 6.01 | PD/DD hedefi: 3.35 | EV/EBITDA hedefi: 5.13 | DCF hedefi: 21.72
Damodaran Değerleme
72/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (72/100). ROIC (%36.4) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
86/100
Düşük borç riski (86/100). Faiz karşılama oranı 75.2x — güçlü. Borç/EBITDA 1.3x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 70/100 | Borç Servis: 77/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%36.4
ROIC (%36.4) sermaye maliyetini 24.6 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %11.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
21.72
DCF modeli 21.72 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %175.2 ucuz.
Mevcut fiyat: 7.89
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Zayıf
Graham İçsel Değer
S$3.5
Graham içsel değer: S$3.5. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
20.0x vs 15.3x
Sektör medyanının %30 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
5.45x vs 2.17x
Sektörden %151 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
10.5x vs 6.8x
Sektörden %54 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%36.4 vs %11.8 WACC
ROIC 24.6 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%19.8 vs %39.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %19.8
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (7.93), TRAMA-99 çizgisinin %8.8 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 7.93
TRAMA: 8.70
Difference: %-8.8
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
AIY — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.