ABUKAbu Qir Fertilizers

🇪🇬 EGX
87.68
EGP
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
72/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
56/100
Dalio Risk ?
99/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Graham ?
E£80.8
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
87/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (87/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 12 | Negatif: 3 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte E£4.4B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-22.3 geriledi (E£5.6B → E£4.4B). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+178.2 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+46.8 arttı (E£9.5B → E£14.0B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+132.3 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %31.3. Her 100E£ satıştan 31E£ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından E£18.4B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 3.80x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 6.8. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 4.4. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %57.1. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 72/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Mevsimsel Etki
Çeyreklik düşüş (%-22.3) ama yıllık bazda artış (%+178.2). Bu muhtemelen mevsimsel bir düşüş.
Özkaynak Büyümesi
Özkaynak çeyreklik %+15.6 arttı. Şirket içsel birikimle güçleniyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-18.7 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%40.7
VaR 95% ?
%3.99
daily max loss
VaR 99% ?
%5.74
daily max loss
CVaR 95% ?
%4.28
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%28.8
24.03.2026 → 29.06.2026
Skewness ?
1.46
Parametrik%3.99
Historik%3.22
Cornish-Fisher%2.53
Return Distribution
Valuation
Potential?
+16.5%
ROIC ?
111.1%
DCF Value ?
46.51
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-22.3 düşerek 4.4B EGP oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+178.2
Hasılat çeyreklik %+46.8 büyüdü (14.0B EGP)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+132.3)
Brüt kâr marjı güçlü: %55.7
Brüt marj değişimi: %+1.3 puan
Net kâr marjı yüksek: %31.3
FAVÖK çeyreklik %-24.1 düştü (5.5B EGP)
FAVÖK marjı güçlü: %39.3
Toplam borç: 82.7M EGP
Net nakit pozisyonunda: -18.4B EGP (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.00x
Cari oran güçlü: 3.80x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 18.5B EGP
ROE: %14.9
ROA güçlü: %11.9 — varlıklar etkin kullanılıyor
Toplam varlıklar: 36.9B EGP (%-1.5)
Özkaynak %+15.6 arttı → 29.5B EGP
İşletme kârı pozitif: 6.3B EGP
İşletme kârı büyüme: %+45.8
Faiz karşılama oranı güçlü: 174.8x (Faiz: 31.4M EGP)
Ödenmiş sermaye: 1.3B EGP
Net işletme sermayesi pozitif: 18.8B EGP
İşletme sermayesi değişimi: %+5.2
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+11.2 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 78.86 EGP
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %69'i
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %31.3
Net kâr marjı %31.3 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -27.8 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %57.1
ROE %57.1 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %39.3
FAVÖK marjı %39.3 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %55.7
Hasılat başına brüt kâr %55.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %25.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %25.9'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 6.8x Sector: 10.5x
F/K 6.8x — sektör medyanının (10.5x) %35 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 3.61x Sector: 2.52x
PD/DD 3.61x — sektör medyanının (2.52x) %43 üzerinde.
EV/EBITDA 4.4x Sector: 6.7x
EV/EBITDA 4.4x — sektör medyanının (6.7x) %35 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 3.80x
Cari oran 3.80x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.00x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 179.1x
Faiz karşılama 179.1x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+132.3
Hasılat yıllık %132.3 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+178.2
Net kâr yıllık %178.2 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 3.8B). En zayıf çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 1.3B).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
72/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (72/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+16.5%
Artı %16.5 beklenen değer (98.28) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 149.26 | PD/DD hedefi: 65.84 | EV/EBITDA hedefi: 129.57 | DCF hedefi: 46.51
Damodaran Değerleme
56/100
Orta Damodaran skoru (56/100). ROIC (%111.1) – WACC (%36.8) farkı +74.2 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
99/100
Düşük borç riski (99/100). Faiz karşılama oranı 179.1x — güçlü. Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 95/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%111.1
ROIC (%111.1) sermaye maliyetini 74.2 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %36.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
46.51
DCF (46.51) güncel fiyatın %44.8 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 84.34
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Nötr
Graham İçsel Değer
E£80.8
Graham içsel değer: E£80.8. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
6.8x vs 10.5x
Sektör medyanının %35 altında — ucuz
PD/DD Oranı
3.61x vs 2.52x
Sektörden %43 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
4.4x vs 6.7x
Sektörden %35 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%111.1 vs %36.8 WACC
ROIC 74.2 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%42.8 vs %54.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %42.8
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (87.68), TRAMA-99 çizgisinin %11.2 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Price:: 87.68
TRAMA: 78.86
Difference: %+11.2
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
ABUK — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.