A1CAPA1 CAPITAL YATIRIM MENKUL DEĞERLER

🇹🇷 BİST
3.73
TRY
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
80/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
53/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
82/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
₺35.6
Ucuz
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
74%
ملخص متانة لوذيان
100/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (100/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 15 | Negatif: 2 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₺1.1B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+206.7 arttı (-₺1.0B → ₺1.1B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+264.3 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+104.2 arttı (₺6.8B → ₺13.9B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+92.4 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %4.0 → %32.8 (+28.7 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından ₺9.4B fazla. Borç riski düşük.
Borç Hızla Artıyor
Toplam borç çeyreklik %+118.8 arttı. Finansman maliyetleri yükselir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (₺2.6B) kârın %235'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+475.3 arttı (-₺863M → ₺3.2B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 0.9. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.28. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %30.5. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 80/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Reel Hasılat Büyümesi
Reel hasılat %+90.8 arttı. Gerçek büyüme var.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-31.2 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Çok Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%55.7
VaR 95% ?
%6.19
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%8.58
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%8.22
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%79.3
17.02.2026 → 16.10.2026
الانحراف ?
0.08
Parametrik%6.19
Historik%5.84
Cornish-Fisher%6.06
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+109.9%
قيمة DCF ?
6.26
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+206.7 artarak 1.1B TL oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+264.3
Hasılat çeyreklik %+104.2 büyüdü (13.9B TL)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+92.4)
Brüt kâr marjı: %32.8
Brüt marj değişimi: %+28.7 puan
Net kâr marjı: %8.0
FAVÖK çeyreklik %+475.3 büyüdü (3.2B TL)
FAVÖK marjı: %23.3
Toplam borç %+118.8 arttı → 3.3B TL
Net nakit pozisyonunda: -9.4B TL (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.36x
Cari oran: 1.50x — yeterli likidite
Nakit %+4385.0 arttı → 12.7B TL
İşletme nakit akışı pozitif: 2.6B TL
Serbest nakit akışı pozitif: 2.6B TL
ROE: %12.3
ROA: %3.9
Toplam varlıklar %+76.1 büyüdü → 28.4B TL
Özkaynak: 9.1B TL (%+0.8)
İşletme kârı pozitif: 3.7B TL
İşletme kârı büyüme: %+5218.9
Faiz karşılama oranı güçlü: 9.5x (Faiz: 342.6M TL)
Ödenmiş sermaye: 675.0M TL
Net işletme sermayesi pozitif: 9.2B TL
CAPEX: 305,563 TL (Hasılatın %0.0'i)
Fiyat TRAMA-99 altında: %-41.0 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 6.33 TL
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %97'i
البيانات المعدلة حسب التضخم?
Reel net kâr sabit (%-0.3) — büyüme enflasyonla paralel
Reel hasılat %90.8 arttı — satışlar enflasyonun üzerinde büyüyor
Reel brüt kâr marjı %4.0 → %32.8 (genişledi)
Reel özkaynak son 23 çeyrekte %702 arttı — gerçek sermaye birikimi
Reel ROE %49.0 — enflasyon sonrası güçlü getiri
Yıllık %32 enflasyona rağmen reel büyüme devam ediyor
ربع سنوي مؤشر أسعار المستهلك سنوياً Deflator صافي الربح الاسمي صافي الربح الحقيقي نمو حقيقي الإيرادات الاسمية الإيرادات الحقيقية Reel ROE
2026/6 %32 ×1.00 ₺1.1B ₺1.1B %-0.3 ₺13.9B ₺13.9B %49.0
2026/3 %31 ×1.07 ₺-1.0B ₺-1.1B %-139.1 ₺6.8B ₺7.3B %-46.3
2025/12 %31 ×1.18 ₺2.4B ₺2.9B %+782.9 ₺10.3B ₺12.1B %106.3
2025/9 %33 ×1.23 ₺265M ₺326M %-19.8 ₺8.8B ₺10.8B %16.3
2025/6 %35 ×1.32 ₺307M ₺406M %-61.8 ₺7.2B ₺9.6B %22.0
2025/3 %38 ×1.40 ₺759M ₺1.1B %+75.8 ₺6.3B ₺8.8B %60.0
2024/12 %44 ×1.54 ₺392M ₺604M %+38.4 ₺6.7B ₺10.3B %29.5
2024/9 %49 ×1.64 ₺-267M ₺-437M %-427.3 ₺7.5B ₺12.3B %-30.9
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %8.0
Net kâr marjı %8.0 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +23.4 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %30.5
ROE %30.5 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %23.3
FAVÖK marjı %23.3 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %32.8
Hasılat başına brüt kâr %32.8. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %12.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %12.9'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 0.9x القطاع: 6.9x
F/K 0.9x — sektör medyanının (6.9x) %87 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.28x القطاع: 1.18x
PD/DD 0.28x — sektör medyanının (1.18x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 1.50x
Cari oran 1.50x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.4x
Net Borç/EBITDA 0.4x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.36x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 5.0x
Faiz karşılama 5.0x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+92.4
Hasılat yıllık %92.4 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+264.3
Net kâr yıllık %264.3 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 1.4B). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr -48.2M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
80/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (80/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+109.9%
Artı %109.9 beklenen değer (7.83) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %74.
Bileşenler: FK hedefi: 11.19 | PD/DD hedefi: 11.19 | DCF hedefi: 6.26
Damodaran Değerleme
53/100
Orta Damodaran skoru (53/100). Değer yaratma kapasitesi sınırlı. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Orta
Dalio Risk Analizi
82/100
Düşük borç riski (82/100). Faiz karşılama oranı 5.0x — güçlü. Borç/EBITDA 0.4x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 81/100 | Kalite: 70/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
6.26
DCF modeli 6.26 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %67.9 ucuz.
Mevcut fiyat: 3.73
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
₺35.6
Graham değeri (₺35.6) güncel fiyatın %854.4 üzerinde — değer yatırımı açısından cazip.
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
0.9x vs 6.9x
Sektör medyanının %87 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.28x vs 1.18x
Sektörden %77 daha ucuz (defter değerine göre)
Net Kâr Marjı (TTM)
%7.0 vs %19.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %7.0
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (3.73), TRAMA-99 çizgisinin %41.0 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 3.73
TRAMA: 6.33
الفرق: %-41.0
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ KAP alım · ▼ KAP satım · ◆ KAP bildirim — KAP açıklamaları (içsel bilgi / pay-alım-satım / önemli-pay sahipliği); resmî bildirim, gün-içi gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
Reel vs Nominal Net Kâr (TÜFE Düzeltmeli) ?
Reel vs Nominal Hasılat (TÜFE Düzeltmeli) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

A1CAP — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.