A04ASL Marine Holdings Ltd.

🇸🇬 Singapur Borsası
0.25
SGD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
69/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
53/100
Dalio Risk ?
64/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
S$0.3
Makul
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
67/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (67/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 5 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$8M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+128.3 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.72x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (S$8M) ama FCF negatif (-S$3M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 7.7. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 4.3. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+28.0 artabilir (S$8M → S$11M).

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%54.7
VaR 95% ?
%5.56
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%7.91
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%6.43
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%40.7
12.05.2026 → 08.10.2026
Çarpıklık ?
0.77
Parametrik%5.56
Historik%4.54
Cornish-Fisher%4.64
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+24.0%
ROIC ?
14.8%
DCF Değer ?
0.24
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (8.3M SGD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+128.3
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (90.2M SGD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+3.0)
Brüt kâr marjı: %21.4
Net kâr marjı: %9.2
FAVÖK yatay seyrede (21.2M SGD)
FAVÖK marjı: %23.5
Toplam borç: 136.8M SGD
Net borç hasılatın üzerinde: 106.8M SGD
Borç/Özkaynak oranı: 0.92x
Cari oran: 1.01x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 30.1M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 12.4M SGD
Serbest nakit akışı negatif: -3.5M SGD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %5.6
ROA düşük: %1.9
Toplam varlıklar: 434.7M SGD (%+0.0)
Özkaynak: 148.4M SGD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 11.9M SGD
Faiz karşılama oranı güçlü: 10.9x (Faiz: 1.9M SGD)
Ödenmiş sermaye: 1.0B SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 1.3M SGD
CAPEX: 15.8M SGD (Hasılatın %17.5'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-18.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.31 SGD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %9.2
Net kâr marjı %9.2 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %22.4
ROE %22.4 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %23.5
FAVÖK marjı %23.5 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %21.4
Hasılat başına brüt kâr %21.4. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-3.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-3.8'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Değerleme
F/K Oranı 7.7x Sektör: 13.2x
F/K 7.7x — sektör medyanının (13.2x) %41 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.73x Sektör: 1.14x
PD/DD 1.73x — sektör medyanının %52 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 4.3x Sektör: 7.0x
EV/EBITDA 4.3x — sektör medyanının (7.0x) %39 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 1.01x
Cari oran 1.01x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 1.6x
Net Borç/EBITDA 1.6x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.92x
Borç/Özkaynak 0.92x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 10.9x
Faiz karşılama 10.9x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+3.0
Hasılat yıllık %3.0 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+128.3
Net kâr yıllık %128.3 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 6.0M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 4.3M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
69/100
İyi sağlamlık (69/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+24.0%
Artı %24.0 beklenen değer (0.31) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 0.46 | PD/DD hedefi: 0.18 | EV/EBITDA hedefi: 0.41 | DCF hedefi: 0.24
Damodaran Değerleme
53/100
Orta Damodaran skoru (53/100). ROIC (%14.8) – WACC (%10.3) farkı +4.4 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
64/100
Orta düzey borç riski (64/100). Faiz karşılama oranı 10.9x — güçlü. Borç/EBITDA 1.6x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 78/100 | Borç Servis: 75/100 | Kalite: 91/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%14.8
ROIC (%14.8) sermaye maliyetini hafifçe (4.4 puan) aşıyor.
WACC: %10.3
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.24
DCF (0.24) güncel fiyatla (%-2.8) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 0.25
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
S$0.3
Graham içsel değer: S$0.3. Makul
Makul
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
7.7x vs 13.2x
Sektör medyanının %41 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.73x vs 1.14x
Sektörden %52 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
4.3x vs 7.0x
Sektörden %39 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%14.8 vs %10.3 WACC
ROIC 4.4 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%9.2 vs %23.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %9.2
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (0.25), TRAMA-99 çizgisinin %18.5 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Fiyat:: 0.25
TRAMA: 0.31
Fark: %-18.5
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
A04 — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.