9958Century Iron and Steel Industrial Co.,Ltd.

🇹🇼 Tayvan Borsası
87.40
TWD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
80/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
68/100
Dalio Risk ?
64/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
NT$87.0
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
51/100
Lothien Sağlamlık: Orta (51/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 5 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte NT$357M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-45.0 geriledi (NT$650M → NT$357M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-35.6 düştü. Uzun vadede endişe verici.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+22.9 arttı (NT$4.6B → NT$5.6B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+41.6 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %33.2 → %20.0 (-13.2 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.00x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Borç Hızla Artıyor
Toplam borç çeyreklik %+40.4 arttı. Finansman maliyetleri yükselir.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (NT$357M) ama FCF negatif (-NT$7.6B). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Makul F/K
Trailing F/K: 13.6. Makul değerleme aralığında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 80/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%39.2
VaR 95% ?
%4.31
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.99
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%5.66
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%50.1
30.09.2025 → 16.10.2026
الانحراف ?
0.24
Parametrik%4.31
Historik%4.36
Cornish-Fisher%4.05
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+109.0%
ROIC ?
11.5%
قيمة DCF ?
255.01
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-45.0 düşerek 357.2M TWD oldu
Yıllık net kâr %-35.6 geriledi
Hasılat çeyreklik %+22.9 büyüdü (5.6B TWD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+41.6)
Brüt kâr marjı düşük: %20.0
Brüt marj değişimi: %-13.2 puan
Net kâr marjı: %6.4
FAVÖK çeyreklik %-24.5 düştü (1.4B TWD)
FAVÖK marjı güçlü: %25.2
Toplam borç %+40.4 arttı → 25.0B TWD
Net borç hasılatın üzerinde: 11.8B TWD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 2.12x
Cari oran: 1.22x — yeterli likidite
Nakit %-10.8 azaldı → 13.2B TWD
İşletme nakit akışı pozitif: 1.3B TWD
Serbest nakit akışı negatif: -7.6B TWD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %3.0
ROA düşük: %0.6
Toplam varlıklar %+17.7 büyüdü → 58.1B TWD
Özkaynak: 11.8B TWD (%+2.7)
İşletme kârı pozitif: 926.2M TWD
Faiz karşılama oranı güçlü: 16.9x (Faiz: 83.5M TWD)
Ödenmiş sermaye: 246.9M TWD
Net işletme sermayesi pozitif: 4.3B TWD
İşletme sermayesi değişimi: %-5.3
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %159.8 (9.0B TWD)
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-26.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 118.56 TWD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %6.4
Net kâr marjı %6.4 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -7.9 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %15.0
ROE %15.0 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %25.2
FAVÖK marjı %25.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %20.0
Hasılat başına brüt kâr %20.0. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-53.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-53.4'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
التقييم
F/K Oranı 13.6x القطاع: 30.7x
F/K 13.6x — sektör medyanının (30.7x) %56 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 2.01x القطاع: 3.70x
PD/DD 2.01x — sektör medyanının (3.70x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 6.1x القطاع: 16.6x
EV/EBITDA 6.1x — sektör medyanının (16.6x) %63 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 1.22x
Cari oran 1.22x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 4.3x
Net Borç/EBITDA 4.3x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 2.12x
Borç/Özkaynak 2.12x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 25.5x
Faiz karşılama 25.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+41.6
Hasılat yıllık %41.6 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-35.6
Net kâr yıllık %-35.6 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
80/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (80/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+109.0%
Artı %109.0 beklenen değer (184.99) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 213.22 | PD/DD hedefi: 168.88 | EV/EBITDA hedefi: 239.84 | DCF hedefi: 255.01
Damodaran Değerleme
68/100
Orta Damodaran skoru (68/100). ROIC (%11.5) – WACC (%6.2) farkı +5.3 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
64/100
Orta düzey borç riski (64/100). Faiz karşılama oranı 25.5x — güçlü. Borç/EBITDA 4.3x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 47/100 | Borç Servis: 81/100 | Kalite: 91/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%11.5
ROIC (%11.5) sermaye maliyetini 5.3 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %6.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
255.01
DCF modeli 255.01 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %188.1 ucuz.
Mevcut fiyat: 88.50
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
NT$87.0
Graham içsel değer: NT$87.0. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
13.6x vs 30.7x
Sektör medyanının %56 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.01x vs 3.70x
Sektörden %46 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.1x vs 16.6x
Sektörden %63 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%11.5 vs %6.2 WACC
ROIC 5.3 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%10.4 vs %34.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %10.4
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (87.40), TRAMA-99 çizgisinin %26.3 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 87.40
TRAMA: 118.56
الفرق: %-26.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
9958 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.