8112Supreme Electronics Co., Ltd.

🇹🇼 Tayvan Borsası
84.10
TWD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
76/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
67/100
Dalio Risk ?
51/100
Piotroski ?
1/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
NT$116.3
Makul
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
81/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (81/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 11 | Negatif: 5 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte NT$2.9B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+37.7 arttı (NT$2.1B → NT$2.9B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+1517.2 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
5 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 5 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+36.7 arttı (NT$110.2B → NT$150.6B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+167.2 arttı. Şirket büyüyor.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %1.9. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 4.45x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Borç Hızla Artıyor
Toplam borç çeyreklik %+52.9 arttı. Finansman maliyetleri yükselir.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (NT$2.9B) ama FCF negatif (-NT$46.9B). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+37.2 arttı (NT$3.5B → NT$4.9B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 6.0. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %34.9. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 76/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Özkaynak Büyümesi
Özkaynak çeyreklik %+15.9 arttı. Şirket içsel birikimle güçleniyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-24.4 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Çok Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%55.2
VaR 95% ?
%5.40
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%7.77
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%6.50
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%25.5
22.06.2026 → 30.07.2026
الانحراف ?
0.31
Parametrik%5.40
Historik%4.92
Cornish-Fisher%5.06
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+97.1%
ROIC ?
7.3%
قيمة DCF ?
546.93
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+37.7 artarak 2.9B TWD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+1517.2
Hasılat çeyreklik %+36.7 büyüdü (150.6B TWD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+167.2)
Brüt kâr marjı düşük: %3.8
Net kâr marjı düşük: %1.9
FAVÖK çeyreklik %+37.2 büyüdü (4.9B TWD)
FAVÖK marjı düşük: %3.2
Toplam borç %+52.9 arttı → 103.7B TWD
Net borç: 99.8B TWD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 4.62x
Cari oran: 1.28x — yeterli likidite
Nakit %-73.8 azaldı → 3.9B TWD
İşletme nakit akışı negatif: -46.9B TWD
Serbest nakit akışı negatif: -46.9B TWD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE: %12.9
ROA düşük: %1.7
Toplam varlıklar %+49.9 büyüdü → 169.3B TWD
Özkaynak %+15.9 arttı → 22.5B TWD
İşletme kârı pozitif: 4.8B TWD
İşletme kârı büyüme: %+36.9
Faiz karşılama oranı güçlü: 6.0x (Faiz: 805.1M TWD)
Ödenmiş sermaye: 522.3M TWD
Net işletme sermayesi pozitif: 36.5B TWD
İşletme sermayesi değişimi: %+5.2
CAPEX: 30.9M TWD (Hasılatın %0.0'i)
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+8.0 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 77.88 TWD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %99'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %1.9
Net kâr marjı %1.9 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %34.9
ROE %34.9 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %3.2
FAVÖK marjı %3.2 — düşük ancak pozitif.
Brüt Kâr Marjı %3.8
Hasılat başına brüt kâr %3.8. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-20.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-20.7'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
التقييم
F/K Oranı 6.0x القطاع: 27.6x
F/K 6.0x — sektör medyanının (27.6x) %78 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.95x القطاع: 3.41x
PD/DD 1.95x — sektör medyanının (3.41x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 11.5x القطاع: 14.9x
EV/EBITDA 11.5x — sektör medyanı (14.9x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 1.28x
Cari oran 1.28x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 8.3x
Net Borç/EBITDA 8.3x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 4.62x
Borç/Özkaynak 4.62x — çok yüksek kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 6.2x
Faiz karşılama 6.2x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+167.2
Hasılat yıllık %167.2 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+1517.2
Net kâr yıllık %1517.2 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
76/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (76/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+97.1%
Artı %97.1 beklenen değer (164.97) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 251.10 | PD/DD hedefi: 161.14 | EV/EBITDA hedefi: 108.12 | DCF hedefi: 251.10
Damodaran Değerleme
67/100
Orta Damodaran skoru (67/100). ROIC (%7.3) – WACC (%5.0) farkı +2.4 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
51/100
Orta düzey borç riski (51/100). Faiz karşılama oranı 6.2x — güçlü. Borç/EBITDA 8.3x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 0/100 | Borç Servis: 82/100 | Kalite: 74/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%7.3
ROIC (%7.3) sermaye maliyetini hafifçe (2.4 puan) aşıyor.
WACC: %5.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
546.93
DCF modeli 546.93 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %553.4 ucuz.
Mevcut fiyat: 83.70
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
1/9
Zayıf Piotroski (1/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Zayıf
Graham İçsel Değer
NT$116.3
Graham içsel değer: NT$116.3. Makul
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
6.0x vs 27.6x
Sektör medyanının %78 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.95x vs 3.41x
Sektörden %43 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
11.5x vs 14.9x
Sektörden %23 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%7.3 vs %5.0 WACC
ROIC 2.4 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%1.9 vs %3.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %1.9
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (84.10), TRAMA-99 çizgisinin %8.0 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 84.10
TRAMA: 77.88
الفرق: %+8.0
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
8112 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.