7010Saudi Telecom (STC)

🇸🇦 Tadawul
42.12
SAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
64/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
53/100
Dalio Risk ?
83/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
önceki yıl brüt kâr, önceki yıl hasılat verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
SAR33.5
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
63/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (63/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte SAR3.6B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-2.0). İstikrarlı seyir.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %18.0. Her 100SAR satıştan 18SAR kâr kalıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (SAR3.6B) ama FCF negatif (-SAR316M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Makul F/K
Trailing F/K: 14.3. Makul değerleme aralığında.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Düşük
252 days
Annual Volatility ?
%11.6
VaR 95% ?
%1.22
daily max loss
VaR 99% ?
%1.72
daily max loss
CVaR 95% ?
%1.68
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%8.8
30.10.2025 → 02.03.2026
Skewness ?
-0.05
Parametrik%1.22
Historik%1.15
Cornish-Fisher%1.21
Return Distribution
Valuation
Potential?
-1.0%
ROIC ?
15.8%
DCF Value ?
52.89
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (3.6B SAR, %-2.0)
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-5.2)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (20.2B SAR)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+3.7)
Brüt kâr marjı güçlü: %48.9
Net kâr marjı yüksek: %18.0
FAVÖK yatay seyrede (6.8B SAR)
FAVÖK marjı güçlü: %33.6
Toplam borç: 25.8B SAR
Net borç: 6.9B SAR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.30x
Cari oran: 1.63x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 18.9B SAR
İşletme nakit akışı pozitif: 2.8B SAR
Serbest nakit akışı negatif: -316.3M SAR — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %4.3
ROA: %2.2
Toplam varlıklar: 167.0B SAR (%+0.5)
Özkaynak: 85.0B SAR (%+0.3)
İşletme kârı pozitif: 3.6B SAR
Faiz karşılama oranı güçlü: 28.9x (Faiz: 234.5M SAR)
Ödenmiş sermaye: 5.0B SAR
Net işletme sermayesi pozitif: 26.3B SAR
CAPEX: 3.1B SAR (Hasılatın %15.2'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-0.4
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 42.30 SAR
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %18.0
Net kâr marjı %18.0 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -0.6 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %17.3
ROE %17.3 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %33.6
FAVÖK marjı %33.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %48.9
Hasılat başına brüt kâr %48.9. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %11.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %11.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 14.3x Sector: 14.3x
F/K 14.3x — sektör medyanının (14.3x) %0 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 2.46x Sector: 2.02x
PD/DD 2.46x — sektör medyanının (2.02x) %22 üzerinde.
EV/EBITDA 8.1x Sector: 7.5x
EV/EBITDA 8.1x — sektör medyanının (7.5x) %8 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.63x
Cari oran 1.63x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.0x
Net Borç/EBITDA 1.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.30x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 42.7x
Faiz karşılama 42.7x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+3.7
Hasılat yıllık %3.7 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-5.2
Net kâr yıllık %-5.2 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 8.4B). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 3.6B).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
64/100
İyi sağlamlık (64/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-1.0%
Eksi %1.0 beklenen değer (41.50) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 40.59 | PD/DD hedefi: 35.81 | EV/EBITDA hedefi: 38.63 | DCF hedefi: 52.89
Damodaran Değerleme
53/100
Orta Damodaran skoru (53/100). ROIC (%15.8) – WACC (%8.7) farkı +7.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
83/100
Düşük borç riski (83/100). Faiz karşılama oranı 42.7x — güçlü. Borç/EBITDA 1.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 91/100 | Borç Servis: 91/100 | Kalite: 83/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%15.8
ROIC (%15.8) sermaye maliyetini 7.1 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %8.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
52.89
DCF modeli 52.89 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %26.2 ucuz.
Mevcut fiyat: 41.92
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: önceki yıl brüt kâr, önceki yıl hasılat verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
SAR33.5
Graham içsel değer: SAR33.5. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
14.3x vs 14.3x
Sektör medyanının %0 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
2.46x vs 2.02x
Sektörden %22 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
8.1x vs 7.5x
Sektörden %8 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%15.8 vs %8.7 WACC
ROIC 7.1 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%18.5 vs %33.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %18.5
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (42.12), TRAMA-99 çizgisi (42.30) ile yakın seviyede (%-0.4). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 42.12
TRAMA: 42.30
Difference: %-0.4
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
7010 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.